Ergül’den Ekonomi eleştirisi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Ergül’den Ekonomi eleştirisi SİYASET

Ergül’den Ekonomi eleştirisi

Ergül’den Ekonomi eleştirisi

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül ardı ardına gelen zamların vatandaşların belini büktüğünü ifade ederek, devletin iflas ettiğini söyledi.

Ergül, “Geçtiğimiz hafta yaşadıklarımız; bu iktidarın kendini inkar ettiği, yaptıklarını tevil ettiği yeni bir döneme girdiğimizi gösteriyor. Liyakatsizlik, beceriksizlik ve keyfi bir tutum sonucunda, deyim yerindeyse, tam anlamıyla devlet iflas ettirilmiştir. Aktörlerden biri istifa ederek sorumluluktan kaçmış, bir diğeri ise "reform" sözleri ile kendi sorumluluğunu diğerine yüklemiştir. Kış geldi! Yakacak odunu kömürü olmayan, milletten aldığı fahiş bedelleri hem de Kızılay üzerinden yandaş vakıflara bahşeden firmalardan doğalgaz alacak parası olmadığı için battaniye ile oturmak zorunda kalan, evlatlarının ellerini avuçları arasında ısıtan ebeveynlerin acısı yetmedi mi?” dedi.

Ergül son olarak ise şunları kaydetti: “İlimizde ekonomiye bakacak olursak zamlar ard arda delmeye başladı. Bunun bir örneği ise bir hafta önce yansıyan ulaşım zammı idi. 21 Ağustos 2019 yılında yapılan zamda 2.75 krş olan minibüs ve dolmuş taksi tarifesi şimdi ise 50 krş. zam yaparak 3.25 krş. yükselmiş durumda. 6 veya 8 ay sonra ise su zammı kapıda. Ard arda gelen gizli zamlar insanları adeta belini bükmüştür. Çözüm bellidir! Bu keyfi anlayış gidecek, Türkiye ekonominin en temel girdisi olan adaleti ve demokrasiyi tesis ederek güçlenecektir. Bunun içinse Demokrat Parti'nin siyasi birikimi, ilkeleri ve tecrübesi yeterlidir.”

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz