Engin Özkoç: O kişi hala ders veriyor mu! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Engin Özkoç: O kişi hala ders veriyor mu! SİYASET

Engin Özkoç: O kişi hala ders veriyor mu!

Engin Özkoç: O kişi hala ders veriyor mu!

CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç bir yerel gazetedeki köşe yazısında Cumhuriyet Halk Partisini kansızlar partisi olarak anan kokoş nonoş sarhoş din kaçkını gavur artığı gibi akla vicdana ahlaka sığmayacak ifadeler kullanan Prof. Dr. Salih Şimşekin Sakarya Üniversitesindeki görevine derhal son verilmesini istedi.

Özkoç yaptığı yazılı açıklamada O kişi hala üniversitede ders vermeye devam ediyor mu çıkışıyla tepkisini dile getirdi ve özetle şunları söyledi:

Siyaset eleştiri zemininde büyür. Her yurttaşın siyasetle ilgilenmek ülkenin gidişatına yönelik bilgi sahibi olmak fikir yürütmek eleştirmek hakkı ve sorumluluğu vardır. Elbette eleştiri olacak elbette yurttaşımız sesini duyuracak uzmanlar akademisyenler bilim insanları değerlendirmeler yapacak ufuk açacak. Biz bunun için birlik beraberlik ve demokrasi mücadelesi veriyoruz.

Ancak bir akademisyen profesör unvanına sahip bir insan ülkenin anamuhalefet partisi CHP için kansızların partisi diyorsa 12-13 milyonluk camia için düşman nitelemesi yapıyorsa kokoş nonoş sarhoş din kaçkını gavur artığı gibi ucuz ve en kötüsü nefret taşan bir dil kullanıyorsa niyeti açıktır o koltukta oturamaz. Evlatlarımızın aklını yüreğini zehirleyemez. Açıkça topluma karşı suç işleyen birlik ve bütünlüğümüze kast ededen bir insan üniversitede ders veremez.

Eleştirisini bile bu düzeyde kaleme alabilen bir akademisyenin çocuklarımıza katabilecek değeri yoktur.

Beyefendi akademideki çürümenin resmidir. Liyakatsizliğin yandaşlığın ucuz bir resmi...Derhal üniversitedeki görevinden el çektirilmelidir.

Gazetedeki yazılarına son verilmesi çok doğru ve sağduyulu bir adım. Aynı adımı Sakarya Üniversitesinden de bekliyoruz.

Bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve yargısal süreçleri başlattığımızın da bilinmesini isteriz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz