Engin Özkoç: Allah hepinizin belasını versin! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Engin Özkoç: Allah hepinizin belasını versin! SİYASET

Engin Özkoç: Allah hepinizin belasını versin!

Engin Özkoç: Allah hepinizin belasını versin!

CHP Grup Başkan vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç dün Taşkısığı'nda mühimmat taşıyan kamyonun patlaması ile alakalı basın açıklaması düzenledi.

Özkoç Hendek'te bulunan havai fişek fabrikanın gerekli iş hukuku ve yönetmenliğine aykırı olarak defalarca ihmal nedeniyle patladığını söyledi. Özkoç fabrika sahibinin hiçbir kurala uymadığını söyledi.

CHP Grup Başkan vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç dün Taşkısığı'nda mühimmat taşıyan kamyonun patlaması ile alakalı düzenlediği basın açıklamasında patlamada ölenler için cinayet olduğunu savunurken bu cinayetin göz göre göre işlendiğini söyledi. 

Özkoç fabrikada denetimini yapanların soğutucu sistemlerinin olmadığı 120 dakika duvarların savunacak yapıda olmadığını ve bunu nasıl görmediklerini söyledi.

Özkoç mecliste verdiği patlamanın neden olduğu ile alakalı araştırma önergesinin neden kabul edilmediğini sordu. 

Özkoç, Muhimmatı taşımasının kanuna ve yönetmenliğe uymadığını savunarak "Patlamanın nakliye için kullanılan aracın Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşmasında (ADR) belirtilen nitelikleri taşımaması, sürücünün SRC-5 sertifikalı olmaması, nakliyenin mütehassıs teknik elemanların denetim ve sorumluluğunda yapılmaması, farklı olan patlayıcı ürünlerin aynı araçta taşınmasına bağlı olarak indirilmesi sırasındaki sürtünme veya kamyonun egzoz gazının ısınmaya sebep olması sonucu meydana geldiği değerlendirilmektedir.'' ifadelerini kullandı''

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz