"TİCARİ VEYA SİYASİ OLARAK HİÇ BİR DESTEK GÖRMEDİK!" SPOR

"TİCARİ VEYA SİYASİ OLARAK HİÇ BİR DESTEK GÖRMEDİK!"

Sakaryaspor Kulübü Başkanvekili Cumhur Genç Spor264 ve Medyabar'a özel açıklamalarda bulundu. Genç şehrin takımına sahip çıkmamasından dolayı eleştirdi.

Sezon başlangıcını istediği gibi yapamayan ancak sonrasında ligin zirvesine seri galibiyetlerle tırmanan Sakaryaspor'da taraftar sayısının az olması can sıkıyor. Son 7 karşılaşmada 6 galibiyet 1 beraberlik elde eden yeşil-siyahlılar liderin 4 puangerisinde 3'ncü sırada. 

Sakaryaspor'un özellikle İsmail Ertekin gözetiminde göze hoş gelen, mücadeleci, pes etmeyen ve koşan bir takım olmasına rağmen hala taraftarın maçlara ilgisi olmaması sonrası Cumhur Genç özel açıklamalarda bulundu. 

Cumhur Genç, "Şampiyonluğa oynayan çok karakterli bir futbolcu grubu ve teknik heyetimiz var. Bugüne kadar Sakaryaspor yönetimi olarak büyük özveri göstererek takımımızı bugünlere getirdik. Şampiyonluğun en büyük favorilerinden biriyiz. Şu an itibari ile kulüp olarak futbolcularımıza ödemeleri yapılmıştı. Bugün itibari ile borcumuz ise bulunmamaktır. Ancak ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlarda göz önünde bulunduralarak bu durumun sürdürebilirliği gittikçe zorlaşmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Cumhur Genç konuşmasına şu şekilde devam etti; "Şehir olarak şampiyonluğu istiyorsak hepimiz elimizi taşın altına koyup Sakaryasporumuza sahip çıkmalıyız. Şuana kadar sayın Zeki Toçoğlu'nun vermiş olduğu 700 bin TL dışında kulubümüz şehirden ticari veya siyasi olarak hiç bir destek görmemiştir. Birde trübün geliri olarak oynadığımız 5 maçta toplam 328 bin TL gelir elde ettik.

Bu geçen seneki ortalama bir maçta aldığımız hasılat geliri. Bu konuda da yönetim olarak büyük bir hayal kırıkılığı yaşadık. Şehir eşrafımız, sivil toplum örgütlerimiz, çok değerli siyasilerimizi ve büyük Sakaryaspor taraftarını ortak paydamız olan Sakaryaspor'a destek olmaya davet ediyoruz. Biz şehir olarak bir olup birlikte olursak inşallah bu yolun sonu şampiyonluk olacaktır!." 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz