MESELE BÜYÜKLÜK DEĞİL SPORTİF BAŞARIDIR! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
EDİTÖR YORUMU

EDİTÖR YORUMU

haber@adayorum.com

MESELE BÜYÜKLÜK DEĞİL SPORTİF BAŞARIDIR!

MESELE BÜYÜKLÜK DEĞİL SPORTİF BAŞARIDIR!

EDİTÖR YORUMU

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakarya’ya yaptığı ziyaretin ardından Sakarya’nın stadyum serüveni başlamıştı.

Büyükşehir’in 100 dönümlük arsa tahsis ettiği alanda yeni stadyum bir yandan yükselirken proje üzerinden türlü eleştirilere maruz kalınmıştı.

Kapasitesi eleştirildi. Saha ve tribün aralarındaki boşluk dillendirildi. Anlayacağınız herkes eleştiri oklarını Sakaryaspor Stadyumu’na yönlendirdi.

Ve 2017 yılında yapımı tamamlanan Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu ev sahipliği yaptığı ilk maçta görenleri hayrete düşürdü.

Tüm Sakarya haftalarca stadyumun güzelliğini konuştu. Görenler görmeyenlere anlattı. Tribünler görsel şovlarıyla izleyen herkesi büyülemişti.

Son olarak da uluslararası düzeyde düzenlenen bir organizasyonda geçen yıl açılışı yapılan dünya genelindeki en iyi futbol statlarından finale kalan 10 aday açıklandı.

İnanır mısınız bilmem ama Yeni Sakaryaspor Atatürk Stadyumu bu 10 stadyum arasında yer alıyor!

Stadyumun mimarisi, estetiği, işlevselliği gibi unsurlar göz önüne alınarak değerlendirildiği organizasyonda stadyum ilk 10’da. Ama Sakaryaspor?

Stadyumun elbette şehir, takım ve taraftarlar üzerinde etkisi vardır. Ancak stadyumla birlikte sportif başarıda herhangi bir gelişme olmadı.

Hadi sportif başarıyı şimdilik geçelim. Çünkü başarı için yolculuğumuz devam ediyor. Peki, neden stadyumu dolduramıyoruz?

28.154 kişi kapasiteli dev stadyumun dolu olması mı mesele yoksa sadece büyük olması mı?

Hatırlayın stadyumun kapasitesi en ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Şimdi geldiğimiz noktada en çok üzerinde durmamız gereken sanırım taraftarların maça olan ilgisini sağlamak.

Burada hem takımın alacağı istikrarlı sonuçlar hem de şehrin takımına sahip çıkması gereken Sakaryalılara büyük görev düşüyor.

Yani mesele stadyumun büyüklüğü değil, Sakaryaspor’un başarılarıdır!

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yazarlar