FİGEN SAKALLIOĞLU… BU YANLIŞTAN MUTLAKA DÖNÜLMELİ!
EDİTÖR YORUMU

EDİTÖR YORUMU

haber@adayorum.com

FİGEN SAKALLIOĞLU… BU YANLIŞTAN MUTLAKA DÖNÜLMELİ!

FİGEN SAKALLIOĞLU… BU YANLIŞTAN MUTLAKA DÖNÜLMELİ!

EDİTÖR YORUMU

Sakarya’da sınavla öğrenci alacak olan nitelikli liselerin listesi açıklandı. Fakat ortada pek hoş olmayan durumlar söz konusu.

Şehirde 14 okulun sınavla öğrenci alacağı açıklanırken; bu okulların arasında Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nin olmayışı en çok dikkat çeken ve tartışmalara neden olan bir durum konumunda.

Listede fen liseleri, anadolu liseleri, meslek liseleri ve imam hatip liseleri yer alıyor. Peki Figen Sakallıoğlu neden yok?

Sakarya’daki en iyi anadolu liseleri arasında gösterilen, geçtiğimiz yıl 470’in üzerinde puanla öğrenci alan bir lise neden bu listede olmaz?

Okullar belirlenirken kıstas alınan husular neler? Başarı mı, kalite mi, puanlar mı, fiziki koşulları mı? Akla gelen pek çok soru var.

Listede olup da Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nin mevcut şartlarını sağlayamayan okullar bulunuyor.

Burada bir yanlış olduğu aşikar!

Mutlaka kısa süre içerisinde bu yanlıştan dönülmeli. Çünkü bu öğrencilerin geleceğiyle alakalı bir durum.

Eğitimde siyaset olmaz. İnce eleyip sık dokumak, tercihleri doğru yapmak gerekir. Aksi takdirde bu durum kazandırmaz, kaybettirir.

Bu okullarda yetişecek çocuklar belki ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak, iyi noktalara gelecek ve bu ülkeye hizmet edecek.

Sınavla öğrenci alan liselerin belirlenmesinde ölçü olarak neyin alındığını bilmiyoruz. Ancak tek bir şey söyleyecek olursak başarı demeliyiz.

Bu şartta Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde vardı, var olmaya da devam edecektir.

O yüzden yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bir an önce bu yanlıştan dönülmeli ve sağlıklı bir karar verilmelidir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yazarlar