DURUM ÇOK CİDDİ: KARANTİNA HABERLERİ PEŞ PEŞE GELİYOR! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
DURUM ÇOK CİDDİ: KARANTİNA HABERLERİ PEŞ PEŞE GELİYOR! GÜNCEL

DURUM ÇOK CİDDİ: KARANTİNA HABERLERİ PEŞ PEŞE GELİYOR!

DURUM ÇOK CİDDİ: KARANTİNA HABERLERİ PEŞ PEŞE GELİYOR!

Haritada kırmızı bölgede olan Sakarya'nın Mavi renge dönüşmesi için Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları farkındalık çalışmaları yaparak vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Şehirde yükselen koronavirüs vakalarına karşı 'Karantina uygulaması' titizlikle devam ediyor. Son olarak Pamukova İlçesinde 13 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu 7 hanede toplam 22 kişi 10 gün süre ile karantinaya alındı.

Akyazı'dan gelen karantina haberleri sonrası bir karantina haberi de Pamukova'dan geldi. Pamukova  İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Sedat Eryiğit Caddesinden bir apartmanda 2 dairede 2 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonucu 2 daire 4 kişi Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince karantinaya alındı.

 Yine Pamukova Yenice Mahallesi Hafız Fahri Sokakta 1 evde 2 kişinin testinin pozitif çıkması sonucu 4 kişi karantinaya alındı. Yenice Mahallesi Balaban Sokakta 3 hanede 5 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonucu 9 kişi karantinaya alındı.

Son olarak Pamukova Gökgöz Mahallesinde 1 evde 4 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonucu 7 kişi karantinaya alındı.

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi filyasyon ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantinaya alınan 7 hanenin etrafını10 gün süre ile güvenlik şeridi ile kapatarak giriş ve çıkışlara izin vermedi.

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı son günlerde İlçede karantinaya alınan evlerde tespit edilen pozitif vakların akraba ziyareti ve komşu oturmalarından kaynaklandığını belirtti.

İlçede bir hafta önce de 8 hane de 27 kişi karantinaya alınmıştı.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz