DP İl Başkanı Ergül’den 27 Mayıs Mesajı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
DP İl Başkanı Ergül’den 27 Mayıs Mesajı SİYASET

DP İl Başkanı Ergül’den 27 Mayıs Mesajı

DP İl Başkanı Ergül’den 27 Mayıs Mesajı

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi’nin 59. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak 27 Mayıs’ın tanığı vicdanlar, sanığı ise buna razı gelenlerdir” dedi.

Ergül,” 27 Mayıs darbesi, ordumuzun top yekûn bir hareketi değil, 38 subayın başlattığı ve netice aldığı bir eşkıya hareketidir. 27 Mayıs’tan sonra kurulan düzmece mahkemece Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın darağacına gönderilmesi, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti oligarşiye dönüştürmüştür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tarih karşısında Milletine, hukuka ve demokrasiye namus borcu vardır. Yassıada kararları ve düzmece mahkeme kararları TBMM’nin ortak iradesiyle yok edilmelidir. Ayrıca Yüce Meclisimiz, kendisine karşı yapılmış bu eşkıya hareket hakkında suç duyurusunda bulunarak, sebep olanların gıyaplarında yargılanmaları yolu açılmalıdır.

Demokrat Parti misyonunun tek ve gerçek varisi Demokrat Partimizin Genel Başkanı ve kadroları olarak mazimizden aldığımız güçle davamızın takipçisi olacak, milletimize hizmete devam edeceğiz. Bu vesile ile başta demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve ebediyete intikal etmiş tüm Demokratlara Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum.

 

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz