DP İl Başkanı Ergül’den 17 Ağustos mesajı YAŞAM

DP İl Başkanı Ergül’den 17 Ağustos mesajı

DP İl Başkanı Ergül’den 17 Ağustos mesajı

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 20. yıl dönümü nedeniyle DP Sakarya il Başkanı İsmail Ergül, yazılı bir açıklamada bulundu. Ergül açıklamasında şu ifadelere yer verdi;” Ülkemiz ekonomisini tahrip eden, insanlarımıza büyük acılar yaşatan, on binlerce insanımızın, yaralanmasına, sakat kalmasına ve ölmesine sebep olan 17 Ağustos 1999 hafızalarımızda “Büyük acılar ve çaresizlik duygusuyla” anılan bir tarih olarak yerini aldı. Ülkemizin ve özellikle bölgemizin deprem kuşağı üzerinde olmasına rağmen halen depreme karşı hazırlıklı değiliz.

Bunun bir örneği ise depremin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen çok katlı riskli  binaların önlem alınmaması bizleri derinden üzmektedir.

Bunun dışında birçok yapı, Mühendis kontrolünde yapılmayan binalara, imar barışı ile kullanma izni verildi. Bu binalar olası bir depremde ilk yerle bir olacak binalardır.

Bunun vebalini imar barışını çıkaranlar nasıl taşıyacaklardır. Unutmamalıyız ki deprem öldürmez, binalar ve bilinçsiz, bilgisiz yaşam insanları öldürür. Bu nedenle korkmadan, telaşa kapılmadan bilgili ve bilinçli bir yaklaşım içerisinde olmalıyız. Unutmamalıyız ki, bilgi eksikliği depremden daha büyük bir tehlikedir.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz