Doğum gününe 5 gün kala ölüm haberi geldi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Doğum gününe 5 gün kala ölüm haberi geldi GÜNCEL

Doğum gününe 5 gün kala ölüm haberi geldi

Doğum gününe 5 gün kala ölüm haberi geldi

Geyve Yörükler Mahallesi'nde oturan Adem ve Dilek Çakmak çiftinin doğuştan engelli kızları İpek Nur'un 28 gün önce yüksek ateş şikayeti ile gittiği hastaneden ölüm haberi geldi.

Çocuklarının ölüm haberi ile yıkılan aile Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesindeki sağlıksız ve yetersiz şartlardan şikayet etti.

Yüksek ateş şikayeti le 28 gün önce gittiği hastanede "Solunum Yetmezliği" nedeniyle hayatını kaybeden 12 yaşındaki İpek Nur ailesini yasa boğdu.

Yüzde 98 gelişim geriliği bulunan ve doğduğundan bu güne kadar neredeyse her ay hastanelerde çeşitli hastalıklarla boğuşan küçük kız 18 Ocak'ta yüksek ateş şikayeti ile Geyve Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Doktorların grip teşhisi koyduğu İpek Nur daha iyi şartlarda tedavi edilmek üzere Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada yapılan tedavilere cevap vermeyen küçük kızın önce sol ciğeri daha sonrada sağ ciğeri kapandı. 

Yoğun bakıma alınan küçük kız burada makinaya bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışırken ailesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yoğun bakım servisindeki sağlıksız şartlardan dolayı hastane yetkililerine defalarca uyarıda bulundu. 

Evladını kaybeden baba Adem Çakmak "Doğumevinde yoğunbakım servisinde ne galoş takılıyor nede maske. Yoğunbakım servisine gelen ziyaretçileri bırakın orada çalışan insanlar bile buna özen göstermiyor. Kızım virüsü bu hastaneden kapmış bile olabilir. Biz yandık başkaları yanmasın. Oradaki bu kötü şartları bir an önce düzeltsinler. Hatta bir doktor bana 'kızın H1-N1 virüsü kapmış. Bu şekilde teşhis koyduk' dedi. Bu hastalığı nereden kaptığı meçhul. Neden öldüğü ise raporda 'Solunum Yetmezliği' olarak kayıtlara geçti." dedi. 

Doğum gününe sadece 5 gün kala hayatını kaybeden İpek Nur bu gün öğlen namazının ardından kılınan namaz sonrası toprağa verildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz