Diyanet’ten SAÜ’lü hocaya veto - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Diyanet’ten SAÜ’lü hocaya veto GÜNCEL

Diyanet’ten SAÜ’lü hocaya veto

Diyanet’ten SAÜ’lü hocaya veto

Diyanet işleri Başkanlığı, ırkçılık yaptığı gerekçesiyle Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haşim Şahin’in programlarını iptal etti.

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr Haşim Şahin geçtiğimiz günlerde Barış Pınarı operasyonu hakkında Filistin devletinin olumsuz tavır takındığına ilişkin iddialar üzerine sosyal medya hesabından paylaşım yapmıştı.
Şahin, Arap toplumuna dönük çok sert ifadelere yer verdiği paylaşımında; “Filistin’in Türkiye’yi kınamasından sonra tüm dünyadan tiksindim. Tarihçi olarak şaşırdım mı, hayır. Üç günlük iktidarı için peygamber torunu katleden bir ırktan daha fazlasını beklemek lüks olurdu. Birileri bu kadar bağırıyorsa doğru yoldayız demektir. Allah ordumuza güç versin” ifadelerini kullanmıştı.
Şahin bu tweeti daha sonra silmişti.
Bugün ise Haşim Şahin yeni bir paylaşımda bulunarak Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı KAGEM’de gerçekleşen programlarının iptal edildiğini duyurdu.
Haşim Şahin, önceki mesajının ırkçılık olarak değerlendirildiği gerekçesiyle programlarının iptal edildiğini duyurdu. Şahin mesajında şu ifadeye yer verdi; “Kagem’deki seminerim için sabah Eskişehir’den Ankara’ya geldim. Öğle vakti Kagem başkanı aradı. “Bir twitinizde ırkçılık yapmışsınız, üst yönetim rahatsız olmuş, derslerinizi iptal ettik” dedi: “sağlık olsun” dedim. Bir daha da Diyanet ile iş yapmama kararı aldım.”
Şahin daha sonraki paylaşımında ise birinci mesajını gereksiz bulduğunu ve bu yüzden sildiğini de belirtti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz