Deva Partisi 6 İlçe Başkanını Belirledi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Deva Partisi 6 İlçe Başkanını Belirledi GÜNCEL

Deva Partisi 6 İlçe Başkanını Belirledi

Deva Partisi 6 İlçe Başkanını Belirledi

Kısa süre önce Sakarya İl Başkanlığına atama yapılan DEVA Partisi, İl Yönetimi ile birlikte 6 ilçe başkanını belirledi.

ADAYORUM

Kısa adı DEVA Partisi olan Demokrasi ve Atılım Partisi  İl Başkanı Mehmet Erdoğan dün akşam  TV264'de yayınlanan  Gazeteciler Soruyor'da partinin il ve ilçe örgütlenme çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisine katılımının bizzat Genel Başkan Ali Babacan'ın daveti ile olduğunu aktaran Erdoğan, "1 Temmuz 2020 itibariyle Genel Başkanımız Ali Babacan tarafından Ankara'ya davet edildim. 2 Temmuz'da da şahsıma DEVA Partisinin Sakarya kurucu il başkanlığı görevi verildi" dedi. 

Serdivan, Sögütlü Karasu, Ferizli, Arifiye ve Sapanca ilçelerinde de ilçe başkanları ve yönetimlerini belirlediklerini aktardı. Buna göre Serdivan'da Sinan Karabaş, Karasu'da Abdullah Çatalbaş, Ferizli'de Yakup Kotaman ve Söğütlü'de Mithat Aytaç'ın ilçe başkanlıklarına atandıklarını açıklayan Erdoğan, Arifiye ve Sapanca'yı ise isimlerin belli olmasına rağmen henüz açıklamanın uygun olmayacağını söyledi.

İl Yönetiminde yer alan 40 kişinin de belirlendiğini ve 6 ilçe başkanı ile birlikte 5 Ağustos'ta kamuoyuna tanıtılacağını ifade eden Erdoğan, "Parti olarak 32'si ilk kez siyaset yapacak  40 kişilik İl Yönetim Kurulu ve ve atanan ilçe başkanlarını 5 Ağustos Çarşamba günü Tuna Tan Tesislerinde düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile kamuoyu ile isimleri paylaşacağız'  dedi.

Erdoğan ayrıca Eylül ayı başında Sakarya İl Kongresini de yapmayı planladıklarını aktardı. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz