DAVUTOĞLU: SAKARYA'DA 3 PROJEYİ TAKİP EDİYORUM! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
DAVUTOĞLU: SAKARYA'DA 3 PROJEYİ TAKİP EDİYORUM! SİYASET

DAVUTOĞLU: SAKARYA'DA 3 PROJEYİ TAKİP EDİYORUM!

DAVUTOĞLU: SAKARYA'DA 3 PROJEYİ TAKİP EDİYORUM!

Davutoğlu, Başbakanlığı döneminde sözünü verdiği Bin Yataklı Şehir Hastanesi, Karasu-Adapazarı Demiryolu projesini izlediğini belirtti ve Tank Palet Fabrikası’nın BMC’ye kiralanmasında Sakaryalıların taleplerinin dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu Dostlar Platformunun davetlisi olarak bugün ilimize geldi. Davutoğlu'na karşılama merasimini Orman Parkta gerçekleşti. Karşılamanın ardından Tozlu camine giderek ikindi namazını kıldı. Ardından esnaf ziyaretlerine devam eden Davutoğlu, sonrasında akşam yemeği programına katılarak orada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

DAVUTOĞLU'NUN KONUŞMALARINDAN SATIRBAŞLARI ŞÖYLE:

''Bir davaya sembol isim olmuş Sakarya'mızda bizleri ağırlayan değerli dostlarımız, bu güzel meclise Türkiye'nin her bir köşesinden teşrif eden değerli dostlarım hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah'ın rahmeti bereketi üzerinize olsun. Sakarya'dayız, Sakarya biraz önce de zikrettiğim gibi bir davaya isim vermiş bir şehir, Necip Fazıl üstadın davayla özdeşleştirdiği bir şehir, İstiklal Harbi'mizin nirengi noktası olmuş bir şehir, bir milletin bu nehir geçilmez diyerek bütün fertleriyle şehadete yürüdüğü bir şehir.

Sakarya son dönemlerde davamızın demokrasi döneminde de sembol şehir olmuş bir mekan eğer siyasette yeni bir nefes yeni bir  ruh yeni bir ahlak oluşturacaksak onun konuşulacağı mekan Sakarya'dır. Sakarya ayağa kaldırılması gereken bir davanın şehridir.''

''AK PARTİ’YE BİR DAKİKA DUR DEDİK''

''Soruyorlar daha önce niye söylemediniz? Her aşamada söyledik. Allah'ta şahit, millette şahit. Hiçbir zaman ikili bir dil kullanmadık. O metni yayınladığımızda adını itiraz süreci diye koyalım demiştik. Kim ne derse desin bu gidişe itirazımız var.''

''BİZ NE ZAMAN İHANET ETTİK ?''

“Geride bıraktığımız makamları bilenler makam beklemeyeceğimizi bilirler. İtirazımıza itirazla karşılık verebilirlerdi. Ne dediler biliyor musunuz? Hain dediler. İhanetle tanımladılar söylediklerimizi. Milletin teveccühüyle göreve gelmiş, Başbakan olmuş birine kimse hain diyemez.

Bütün selefim başbakanları rahmetle anıyorum. Hiçbiri hain değildi. Bu ülkede hain Başbakan olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Bize dahi hain denirse bu partinin dışında olanlar kendilerini nasıl huzurlu hissedebilirler. Biz ne zaman ihanet ettik? Söyleyin. Bu milletin davasına, vicdanına aykırı tek bir adımımız olduysa söyleyin. Meydan okuyoruz.”

‘HAREKET KENDİ KENDİNİ TASFİYE ETMEYE BAŞLAMIŞTIR’

''AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü için hazırlanan grafikte başbakanlığında gidilen iki seçimin yer almamasını da, “Her şeyi beklerdim de tarihin hafızasını silmek suretiyle insanları unutturabileceklerini zannetme çocukluğunu beklemezdim. Bir hareket kendi tarihini reddetmeye başlamışsa kendi kendini tasfiye etmeye başlamıştır.

Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama tarihi değiştiremezseniz. Diyorlar ki ‘Sayın Başbakan bir televizyona çıksanız’ Değil televizyona çıkmak, benim adımın telaffuz edilmesi bile yasaklandı 3 yıldır. 18’inci yıl videosundaki yokluğumuz bazı arkadaşlarımızı üzdü ama beni üzmedi, şaşırtmadı da” ifadelerini kullandı.

''TROLLER İNSANLARIN ÜSTÜNE SALDIRMASIN''

''Adalet, özgürlük, insan onuru, insana saygı, tevazu. Birleştirme. Ortak vicdan. Bunları tekrar keşfedelim dedik. Eğer bir siyaset yapılacaksa siyasetin ahlakı olmalı dedik. Takiyyeden kaçılsın dedik. Düşünce özgürlüğü çerçevesinde herkes fikirlerini açıkça ifade edebilsin dedik.

FETÖ taktikleriyle kimse kimseye kumpas kurmasın. Trollere insanların üzerine saldırılmasın dedik. Ne dedik akrabalar kayırılmasın dedik.''

''CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ İLE SİYASET ÖZÜNDEN KOPTU''

''Siyasi kurumsallaşmada hatalar var ehliyet ve liyakat geriye atıldı dedik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile siyaset özünden koptu, devlet bürokrasisi zayıfladı, toplumsal kutuplaşmalar arttı dedik.

Kutuplaştırıcı, insanları ayrıştırıcı dilden uzaklaşalım, milli irade bizim için geçerliyse herkes için geçerli olsun dedik. Ne dedik 3Y. Yoksullara, yasaklara ve yolsuzluklara tekrar hatırlayalım. Tekrar başlayalım mücadeleye dedik. Kim yaparsa yapsın Kızım Fatıma da yapsa kolunu keselim diyenlerin hükmüyle davranalım dedik. Ekonomik kriz var, insanların feryadını anlayın, kriz yoktur diyerek krizi unutturamazsınız dedik.''

Davutoğlu gündeme dair açıklamalarda bulunduktan sonra Serdivan Fatih Camine giderek akşam namazını kıldı. Namazdan ardından bir kafeye geçen Davutoğlu burada çay, kahve içip sohbet etti. Programın ardından Davutoğlu kendisini yalnız bırakmayan kişilere teşekkür ederek ilimizden ayrıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz