Davutoğlu'nun Partisinin İl Başkanı Belli Oldu İddiası - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Davutoğlu'nun Partisinin İl Başkanı Belli Oldu İddiası SİYASET

Davutoğlu'nun Partisinin İl Başkanı Belli Oldu İddiası

Davutoğlu'nun Partisinin İl Başkanı Belli Oldu İddiası

AK Parti eski Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partinin Sakarya İl Başkanının belli olduğu iddia edildi.

ADAYORUM / KULİS

AK Parti eski Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen parti artık son düzlüğe giriyor. Siyasi kulislerde uzun süredir konuşulan partinin kısa süre içerisinde adının açıklanması bekleniyor.

akarya'da teşkilatlanma çalışmalarına başlayan yeni partinin İl Başkanının belli olduğu iddia edildi. 
Siyasi kulislere göre İl Başkanlığı için belirlenen bir isim partinin kuruluş hareketinde yer alan yöneticiler tarafından onayı aldı.

İl Başkanının kurucu sıfatıyla Sakarya'da çalışmalara resmen başlamak için partinin resmen açıklanacağı günü beklediği kaydedildi.

İsmi belli olan başkanın adı ise sır gibi saklanıyor. Son derece derinden hareket eden Davutoğlu hareketinin Sakarya'da nasıl karşılanacağı ve nasıl talep göreceği ise merakla bekleniyor. 

Ahmet Davutoğlu 22 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından, 15 sayfalık bir bildiri yayınlayarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi başta olmak üzere siyasetin bugünkü işleyişine dair eleştirilerde bulunmuştu.

Ahmet Davutoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimini iptal kararını da yine sosyal medya hesabı üzerinden eleştirmişti.

Davutoğlu'nun bu çıkışları parti kurma çalışmalarının hızlandığı yorumuna neden olsa da Davutoğlu'na yakın isimler, şu an için bir takvimleri olmadığını söylüyor. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz