Davutoğlu'nun Partisinden Sakarya Kulisleri SİYASET

Davutoğlu'nun Partisinden Sakarya Kulisleri

Davutoğlu'nun Partisinden Sakarya Kulisleri

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuruluşu artık kesinleşen yeni partisi için Sakarya'da da hareketli günler yaşanıyor.

ADAYORUM/KULİS

AK Parti eski Genel Başkanı ve Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun kurması beklenen parti çalışmaları devam ederken, Sakarya'da da bu konuda hareketli günler yaşanıyor. AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün Davutoğlu'na yakın hareket eden tepe isimlerden biri olduğu biliniyor. Üstün'ün bu yakınlığından dolayı da yeni parti Sakarya'da kadrolarını oluşturmaya hızlı başlıyor.

İddialara göre partinin İl Başkanlığı için bina kiralandı. Önceki hafta gerçekleşen kiralama işlemi sonrasında kurucu il yönetimini belirlemek için de çalışmalar start aldı.

Kulislere göre şu an da 5 isim arasında İl Başkanlığı yarışı yaşanıyor. Dile getirilen isimler arasında AK Parti'de milletvekili aday adaylığında bulunmuş, önemli görevler almış siyasetçilerde bulunuyor.

İl Başkanının mutabakat ile belirlenmesi sonrasında kuruluş çalışmalarının tamamlanacağı gelen bilgiler arasında.

İl Başkanlığı için konuşulan 5 isim ise sır gibi saklanıyor. Bazı deneyimli siyasetçilere göre ise yeni partinin il başkanı belirlendi ancak renk vermemek için 5 isim üzerinde konuşulduğu algısı kamuoyuna lanse ettiriliyor.

Yeni parti sürecinin önümüzdeki günlerde daha da hareketlenmesi bekleniyor. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz