Cumhurbaşkanından Sakaryaspor Kongresi İçin Umut Işığı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Cumhurbaşkanından Sakaryaspor Kongresi İçin Umut Işığı SPOR

Cumhurbaşkanından Sakaryaspor Kongresi İçin Umut Işığı

Cumhurbaşkanından Sakaryaspor Kongresi İçin Umut Işığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan yeni normal süreç hakkında konuştu.

ADAYORUM / DETAY HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Toplantıda, yüz yüze eğitim, restoran ve kafelerin son durumu ve sokağa çıkma kısıtlamasında yeni kararlar görüşüldü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı 3 saat 40 dakika sürdü.Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklama yaptı. 

Yeni normal süreçte Sakarya Yüksek Riskli kategorili iller arasında yer aldığı için kısıtlamalar aynen devam edecek. Erdoğan'ın açıkladığı kararlara göre Sakarya'da sadece Cumartesileri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kalkacak.

Sakarya'da ayrıca kafe restoranlar kapalı kalmaya devam edecek. Gece 21.00-05.00 arası yasaklar ise sürecek. 

SAKARYASPOR KONGRESİ NE OLACAK?
Erdoğan'ın açıklamalarının ardından merak edilen konulardan birisi de ertelenen Sakaryaspor kongresinin yapılıp yapılmayacağı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük, orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir" dedi. Yani uzun süredir ertelenen kongrelerin çok yüksek risk taşıyanlar haricindeki illerde yapılmasının önü açılmış oldu.

Sakaryaspor'un 1000-1100 arası delegesi bulunuyor. Ancak 16 Ağustos'ta yapılan ve Cevat Ekşi'nin seçildiği  42'nci genel kurulda 277 kişinin oy kullanmıştı.

Yani Erdoğan'ın açıkladığı kararlara göre Sakaryaspor kongresine katılım 300 kişi altında olur ve Sakarya'nın risk haritası Çok Yüksekten bir alt seviye olan Yüksek Riskli iller seviyesine inerse kongrenin yapılma ihtimali bulunuyor. 

Sakaryaspor kongresi daha önce Valilik kararı ile ertelenmişti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz