Coronavirüs vakaları artık il il verilecek - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Coronavirüs vakaları artık il il verilecek GÜNCEL

Coronavirüs vakaları artık il il verilecek

Coronavirüs vakaları artık il il verilecek

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Koca ise 60 yaş üzeri iki hastanın iyileşerek taburcu edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: “Erken dönemde ilk vakalarımızdan olan iki hastamızın bilgisini vermek istiyorum. 65 yaşında bir erkek hastamız taburcu oldu. Diğeri 60 yaşında başka bir erkek hastamız taburcu oldular. 7 gün sonra taburcu oldu" ifadelerini kullandı.

Kamuoyunda ve sosyal medyada sık sık dile getirilen; "Coronavirüs vakaları neden il il açıklanmıyor?" İstekleri Sağlık Bakanlığı ve oluşturulan bilim kurulu tarafından vatandaşlarda panik havası oluşabilleceği ve virüs ile mücadelede elimizi zayıflatır gerekçesiyle olumlu bakılmamıştı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşam yaptığı basın toplantısında il il vakaların açıklanması durumuna yeşil ışık yakarken, kesin bir tarih vermedi.

Bakan Koca basın toplantısındaki açıklamasında: “Yakın bir zamanda Coronavirüs vakalarını il bazında tek tek açıklayacağız. Bu durumu Bilim Kurulu olarak biz biliyoruz ve bu konuda Bilim Kurulu toplantılarında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde şehirler bazında vaka sayılarımızı açıklayacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz