Çok güzel hareketler: Bravo çocuklar... - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Çok güzel hareketler: Bravo çocuklar... GÜNCEL

Çok güzel hareketler: Bravo çocuklar...

Çok güzel hareketler: Bravo çocuklar...

Erenler İlçesinde faaliyet gösteren Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi’nin Kadın ve Erkek Kuaförlüğü öğrencileri Engelliler Haftasında Serdivan’da bulunan Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu ile Kanada Özel Eğitim Uygulama Okulunda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Öğretmenleri Meral Özkaya ve Nazan Duman öncülüğünde öğrencilerimiz özel eğitim kız ve erkek öğrencilerinin saç bakımlarını yaptılar.

Etkinliğe katılan Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri bu anlamlı faaliyet sonunda farklı bir tecrübe edindiklerini ve engelli kardeşlerinin saç bakımlarını yaparak hem onları sevindirdiklerini hem de kendilerinin çok mutlu olduklarını belirttiler.

Hem öğretmenler hem de öğrenciler bundan sonra daha büyük bir istekle bu tür faaliyetlerde sıkça yer almak istediklerini söylediler.

Okul müdürü Ertuğrul Gül öğrencilerin sosyal sorumluluk faaliyetlerinde istekli olmalarının kendilerini sevdirdiğini ve özellikle özel eğitim öğrencilerine yönelik bu faaliyetlerin öğrencilerin hayata bakış açılarını olumlu yönde etkilediğini, gerek mesleklerinde gerekse yaşamlarında farkındalık yaratacağını söyledi.

Mesleki Eğitim Merkezi olarak bu tür faaliyetler içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ve bu faaliyetleri sıkça yaptıklarını belirten Ertuğrul Gül, geçtiğimiz haftalarda farklı bir ilçemizdeki huzur evini ve yine bir özel eğitim mezunları derneğini ziyaret ederek benzer faaliyetleri gerçekleştiklerini vurguladı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz