Çoban ateşi hareketinden "İstanbul" açıklaması! SİYASET

Çoban ateşi hareketinden "İstanbul" açıklaması!

Çoban ateşi hareketinden

Dün geç saatlerde haber merkezlerinin mail adreslerine “Çoban Ateşi Hareketi” başlıklı açıklama düştü. O açıklamada yeni merkez sağ parti çalışmasıyla ilgili bilgiler yer aldı.

Açıklamada dikkat çeken ismin Sakarya'nın eski siyasetçilerinden Mehmet Mangıroğlu'nun yer alması idi.

İŞTE O AÇIKLAMA

KIRMIZI – BEYAZ HAREKET

Bir süredir Türkiye'yi il il gezerek yeni bir merkez sağ parti çalışması sürdüren ''Çoban Ateşi Hareketi'' Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararına tepki gösterdi.

''Çoban Ateşi Hareketi'' Koordinatörü Rıfat Serdaroğlu ile hareketin sözcüleri Murat Uysal ve Gürkan Çakıroğlu ve üyeleri Mehmet Mangıroğlu, Muharrem Ün, Mecdi Cengiz'in imzası ile yapılan açıklama şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı siyasi baskı altında alınmış, hukuki olmaktan uzak antidemokratik bir karardır.Alınan karar,ülkemizde uzunca bir süredir ağır yaralı olan demokrasimizin ölüm fermanıdır.Rejim artık net bir şekilde totaliterdir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimininyenilenme kararının verilmesi siyasi baskı altında alınmış, hukuki olmaktan çok uzak bir karardır.

Bizler bu yüzden "Çoban Ateşi Hareketi"adlı grubu kurduk. Süratle çoğalıyoruz.

Türk Seçmeninin büyük çoğunluğunu oluşturan ''Merkez/Merkez Sağ'' seçmeni kucaklayacak ve Türk Siyasetinde bozulan dengeleri yerine oturtacak ve AKP'yi en az yirmi puan aşağıya çekecek bu hareket, süratle partileşecektir.

Türk Vatanı ortak paydasında, Anayasamızın değişmez maddelerini kafasına sığdırmış her vatandaşımıza kapımız da gönlümüz de açıktır.

Ülkemizi yeniden kurucu değerlerimize kavuşturmak, yeniden ve güçlendirilmiş parlamenter rejimiihya etmek, kuvvetler ayrılığını güçlendirmek, yurtta barış-dünyada barış temelinde milli bir dış politika oluşturmak, yatırım ve istihdam iklimini tekrar başlatmak, Türk Devletini ve çağdaş Türk Milletini, hür dünyanın en itibarlı devleti ve vatandaşları haline getirmek öncelikli hedeflerimizdendir.

Türk Devletinin ve Türk Milletinin bugün için en önemli problemi, beka sorunu haline gelmiş olan AKP'dir. AKP'yi iktidardan koparıp atmak zorundayız.
Bunu bizler başaracağız.

İstanbullu vatandaşlarımıza ve Ekrem İmamoğlu'na güveniyoruz.

İstanbul'a ve İmamoğlu'na sahip çıkmak demokratik bir seferberlik görevidir.

Bizler, ''Çoban Ateşi Hareketi'' mensupları olarak, İmamoğlu'na her türlü desteğimizi vereceğiz.

Her eylemimiz, anayasal çerçeve içinde ve Sayın İstanbulluların gözleri önünde gerçekleşecektir.

Bu amaçla, 23 Haziran 2019 günü sonuç alıncaya kadar, İstanbul'da parti rozetlerimizi çıkarıyoruz.
Hepimizi bir arada tutan şanlı bayrağımızın renkleri olan "KIRMIZI BEYAZ" hareketimizi başlatıyoruz.

KIRMIZI BEYAZ/ NE MUTLU İSTANBULLUYUM, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Çoban Ateşi Hareketi Koordinatörü

Rifat Serdaroğlu

Çoban Ateşi Hareketi Sözcüsü 

Murat Uysal

Çoban Ateşi Hareketi Üyeleri

Mehmet Mangıroğlu

Gürkan Çakıroğlu

Mecdi Cengiz

Muharrem Ün

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz