CHP SAKARYA FENA KARIŞTI: İSTİFALAR PEŞPEŞE GELİYOR! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
CHP SAKARYA FENA KARIŞTI: İSTİFALAR PEŞPEŞE GELİYOR! SİYASET

CHP SAKARYA FENA KARIŞTI: İSTİFALAR PEŞPEŞE GELİYOR!

CHP SAKARYA FENA KARIŞTI: İSTİFALAR PEŞPEŞE GELİYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya örgütünde peş peşe gelen istifalar partililerin kafasını karıştırdı.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş
CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş

ADAYORUM / KULİS HABER

CHP Sakarya kulislerinde, İl Başkanı Ecevit Keleş’in ilçe yönetimlerine çok fazla karışıp müdahale etmesinden dolayı 3 ilçe başkanının istifa kararı aldığı konuşuluyor.

CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı
CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’in kongre sürecinde birlikte hareket ettiği ilçe başkanlarından Serdivan, Ferizli ve Geyve ilçe başkanları görevlerinde istifa ettiler.

CHP Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş
CHP Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş

CHP Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş, özel işlerinden dolayı bir süre şehir dışında bulunacağı gerekçesiyle ilçe yönetim kurulu başkanlığından istifa etmişti. Gülbaş’ın sağlık sorunları dolayısıyla bu istifa kararını aldığı da konuşulurken asıl sebebin CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in sürekli olarak ilçe yönetimine müdahale etmek istemesi olduğu da yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

CHP Geyve İlçe Başkanı Recep Güner
CHP Geyve İlçe Başkanı Recep Güner

CHP Ferizli İlçe Başkanı Faruk Şen’de, ilçe Bbşkanlığından özel ve ticari işleri yoğunluğu nedeni ile istifa kararı almış ve gençlerin önünü açmak için böyle bir yola başvurduğunu yakın çevresine duyurduğu da konuşulmuştu. Ancak kısa bir süre önce seçilen Şen’in de İl Başkanı Ecevit Keleş ile uyumsuzluk yaşadığı ve müdahalelerden bunaldığı için istifa kararı aldığı yakın partililer tarafından biliniyor.

CHP Ferizli İlçe Başkanı Faruk Şen
CHP Ferizli İlçe Başkanı Faruk Şen

Öte yandan bugün istifa eden CHP Geyve İlçe Başkanı Recep Güner’de, tek listeyle girdiği kongreyi kazanarak Geyve ilçe başkanı olmuştu. Güner’in de benzer şikayetlerden ve il başkanının baskısından dolayı istifa kararı aldığı konuşuluyor.

CHP’de İl Başkanı Ecevit Keleş ile CHP Sakarya İl Gençlik Kolları başkanı Yusuf Ulaş Konyalı arasında da çok sert bir tartışma yaşandığı CHP’liler arasında konuşuluyor.

Korona salgını dolayısıyla diğer muhalefet partileri gibi 3 aydır pek fazla siyaset yapma imkanı bulamayan CHP Sakarya’da istifaların devam edip etmeyeceği bilinmezliğini korurken, İl Başkanı Keleş’in, il kongresinde birlikte çalışıp desteklerini aldığı ilçe başkanlarına sürekli müdahalede bulunması parti içindeki rahatsızlığı da tırmandırmaya devam ettiği iddia edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz