CHP'den O Habere İmalı Açıklama - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
CHP'den O Habere İmalı Açıklama SİYASET

CHP'den O Habere İmalı Açıklama

CHP'den O Habere İmalı Açıklama

CHP Sakarya İl Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, önceki akşam bir grup CHP'linin Engin Özkoç'a yönelik tepkileri konusunda çıkan haberlere ilginç bir cevap verdi.

ADAYORUM

Önceki akşam Serdivan Trafik Park önünde 15 kadar CHP'linin gerçekleştirdiği basın açıklamasında, CHP Grup başkanvekili Engin Özkoç'un açıklamaların tepki gösterilmişti. Konuyla ilgili CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığından skandal bir açıklama geldi. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, haberi yapan yerel ve ulusal basına yönelik imalarda bulundu hem de açıklama yapan gençlere tepki gösterdi.

Bir basın açıklamasını haber yapan basın mensuplarını değersizleştiren Konyalı, "Öncelikle gece yarısı bu kişilerin basın açıklaması yapacağı içlerine doğan ve tahmin ederek yanlarına giden İhlas İhlas Haber Ajansı bayta olmak üzere tüm ulusal ve yerel basını kutluyoruz" dedi. 

Konyalı açıklamasında şunları kaydetti: "Basından öğrendiğimiz üzere dün akşam akşam saatlerinde CHP Sakarya örgütü olduğunu iddia eden bir grup kişi Engin Özkoç’u kınadıklarını belirtmiş ve Sakarya halkından CHP adına özür dilemiştir. Öncelikle gece yarısı bu kişilerin basın açıklaması yapacağı içlerine doğan ve tahmin ederek yanlarına giden İhlas İhlas Haber Ajansı bayta olmak üzere tüm ulusal ve yerel basını kutluyoruz. Aynı ilgi ve özeni CHP İl Gençlik Kolları olarak bizde bekliyoruz."

Konyalı sözlerini şöyle sürdürdü: "Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmayan ve hiçbir CHP üyesi tarafından tanınmayan, bugüne kadar partimizin hiçbir etkinliğine katılmamış olan bu kişilerin önceden yazılarak verilen kağıtları okuyamamalarını izledik. En başta eleştirdikleri açıklamaların aynısını AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın bu kişilerin üyesi olmaktan gurur duyduklarını belirttikleri CHP Genel Başkanına söylediklerini bilmedirler. Yapılan Kılıçdaroğlu için söylenenlerin noktasına ve virgülüne dokunmadan söz sahibi Erdoğan’a iade etmektir. Bu vesile ile tekrar belirtmek isteriz ki Sakarya II Gençlik Kolları olarak Milletvekilimiz Engin Özkoç’un yanındayız. Engin Özkoç’un bu sözleri ilk kullanan Erdoğan’a ayna tutmaktan ibarettir. Onunla gurur duyuyoruz. Tek Ses Tek Yürek olarak Özkoç’un yanındayız"

Konyalı son olarak ise şunları kaydetti: "Bizler bu kişileri, gece yariısı ellerine tutuşturulan metinleri İhlas Haber Ajansı eşliğinde okumak ve bu tip provokatif hareketler yapmak yerine gündüz vakti Sakarya’nın sorunlarına politika üretmeye davet ediyoruz.İl Başkanlığımız üye listelerinde adları olmayan ama CHP Sakarya İl Örgütüne üye olduğunu iddia eden bu gençlerimizi Sakarya İl Başkanlığına davet ediyoruz."

HABERLE İLGİLİ:

CHP'Lİ GENÇLERDEN ENGİN ÖZKOÇ TEPKİSİ

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

okur10 Mart 2020, Salı - 19.27

Haberi yapan basın kuruluşlarına tepki göstermekte ne bileyim:)))

Elmas şen10 Mart 2020, Salı - 19.09

Yazık neye cevap verdiğinizi bilmiyorsunuz orada biz oy veren CHP liler olarak açıklama yaptık evet kağıttan okuduk çünkü saygılıyız yanlış birşey söylemek istemedik siz ne yapıyorsunuz sadece partiye üye olanmı oy atıyor yada partili oluyor siz kaç üyeyi tanıyorsunuz yada oy veren herkezi tanırsınız yapmayın Allah aşkına bu parti sizin babanızın şirketi değil