CHP'den Asker Zehirlenmesi Açıklaması - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
CHP'den Asker Zehirlenmesi Açıklaması SİYASET

CHP'den Asker Zehirlenmesi Açıklaması

CHP'den Asker Zehirlenmesi Açıklaması

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, dün Taşkısığı Kışlası'nda yaklaşık 143 askerin zehirlenmesi olayı sonrasında bir basın açıklaması yaptı. Isır "Olayın takipçisiyiz" dedi.

Erdoğan Isır'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

"Sakarya’mızda Dün akşam hepimizi üzen bilgiler aldık.

Askerlerimizin zehirlenmesini yakından takip ediyoruz. Tüm Askerlerimize geçmiş olsun diliyor, en yakın zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Fakat bugün aldığımız duyumlar bizleri üzmüştür.

Yöneticilerimizin ve görevlilerin konuyu araştırmalarını ve duyumlarımızın yanlış olduğunu açıklamalarını bekliyoruz. Dün ve bugün askerlerimizle görüşme imkanımız oldu. Aldığımız duyumlara göre Askerlerimiz hijyen konusunda çok şikayetçiler, ellerini dahi yıkayamadıklarını söylüyorlar.

Olayın erken saatte olduğunu Askerlerin uzun süre revirde bekletildiğini belirtiyorlar. Bazı arkadaşlarının da hafif derece rahatsız olsa da (bunların 50 kişi olduğunun dan bahsediliyor) hastaneye kaldırılmadığını söylüyorlar.

Bugün savcılık görevlilerinin geldiğini, olayı yemek yapan bir ere yönlendirmeye çalışıldığını, fakat kendilerinin buna itiraz ettiğini, hijyen konusunda durumun sıkıntılı olduğunu belirttiklerini ifade ettiler.

Gelen görevlilerin bile kendi aralarında konuşurken “Temizliğin çok kötü olduğunu kabul ettiklerini belirtiyorlar.
Şuan koğuşlarda rahatsız olan arkadaşlarının istirahat ettiğini ilave ediyorlar. Hatta bazı yerlerde camların kırık olduğunu geceleri sıkıntı yaşadıklarını ekliyorlar.

Yöneticilerimizin aldığımız duyumlar hakkında ilgilenmelerini ve Askerlerimize moral vermelerini bekliyoruz."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz