Çatışmanın olduğu köye Jandarma ablukası! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Çatışmanın olduğu köye Jandarma ablukası! GÜNCEL

Çatışmanın olduğu köye Jandarma ablukası!

Çatışmanın olduğu köye Jandarma ablukası!

Arifiye'de 4 kişinin öldüğü çatışmanın yaşandığı köyün giriş ve çıkışları Jandarma tarafından kapatıldı. Cenazeler için kazılan mezarlar bile Jandarma tarafından kontrol ediliyor.

Arifiye'ye bağlı Kumbaşı Mahallesinde Pazar günü öğle saatlerinde yaşanan çatışma sonrasında 4 kişi hayatını kaybederken, 2'si polis 11 kişi yaralandı. 

Hayatını kaybeden 4 kişinin yaşadığı ve toprağa verilecekleri Semerciler Mahallesi ve Kumbaşı'nda İl Jandarma Komutanlığı'nın aldığı önlemler dikkat çekti. 

İki mahallenin tüm giriş ve çıkışlarını kapatan Jandarma ekipleri, mahallelere girmek isteyen herkesin GBT (Genel Bilgi Tarama) sorgusunu yapıyor. 

Şüpheli görülen kişiler ve araçları da detaylıca aranıyor. Cenazelerin toprağa verileceği mezarlıklarda da önlem alınırken, Jandarma ekiplerinin kazılan mezarları kontrol ettiği görüldü. 

Tarafların evlerinin önünde de çok sayıda Jandarma ekibi bekliyor. İki mahalledeki gelişmeleri ve kontrol çalışmalarını bizzat İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yiğit yönetiyor.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz