"Büyükşehir ve Adapazarı'nı alabileceğimiz gözüküyor" SİYASET

"Büyükşehir ve Adapazarı'nı alabileceğimiz gözüküyor"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, seçim çalışmaları kapsamında geldiği ilimizde basın mensuplarıyla buluştu. Aydın, anketlerle ilgili iddialı konuşarak, Sakarya için "Şuan hem büyükşehiri hem de Adapazarı'nı alabileceğimiz gözüküyor" dedi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Adapazarı'na geldi. İlk olarak partisinin il binasına gelen Aydın, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İFLAS ETMİŞ TÜCCAR GİBİ...

Sakarya'nın iflas etmiş tüccar gibi yönetilen iller arasında olduğunu ifade eden Aydın, "Sakarya, Ankara, Bursa buraları kim yönetiyor? Mevcut hükümet yönetiyor, iktidardaki partinin belediyeleri. Borç batağına saplanmış Kocael, Sakarya, Ankara ve Bursa ilk dördü saydım size. Tamamı Ak Partili belediyeler. İflas etmiş tüccar gibi yönetilen yerler bunlar. Buraları bu halde yönetenlerin heralde söz hakkı olmaması lazım. Bizim gelecek arkadaşlarımız o problemleri çözer inşallah" dedi. 

İDDİALI AÇIKLAMA

Tüm illeri takip ettiklerini belirten Aydın, "Büyükşehir statüsünde bizde olan tüm illerde iddialıyız. Dün Trabzon'da tarihinin en büyük mitingi oldu. Tüm illerde olan iddiamızın yansımalarını görüyoruz. Aynı şey burası için de geçerli. Şuan ankette hem Büyükşehiri hem de Adapazarı'nı alabileceğimiz gözüküyor. Şuanda 4 yeri alabileceğimiz gözüküyor" diye konuştu.

"TANK PALET SAKARYA'YA YAPILAN EN BÜYÜK HAKARETTİR"

Cumhurbaşkanı kararnamesi ile özelleştirme kapsamına alınan Tank Palet fabrikası ile ilgili de konuşan Aydın, "Bir insanın milli olabilmesi için temel parametreleri vardır. Sakarya'da Tank Palet fabrikanız elinizden alındı, götürdüler Katarlara verdiler. Zaten hükümetin de bu Katar ile olan ilişkisi bana göre şüpheli bir ilişki. Arada öyle bir geçirgenlik oluştu ki ben bu işlerin arkasında bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama elimizde veri olmadığı için bir şey söylemeyeceğim. Satacak başka bir yer mi bulamadık? Elimizde olanı geliştirmek gibi bir fırsat varken özelleştirme adı altında bu işi götürmek Sakarya'ya yapılan en büyük hakarettir" diye konuştu.

İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Türkiye'nin tarihinin en yüksek faizli parasını kullandığını ifade eden Aydın, "En tepeyi aldı zaten tek adamlık üzerine bir düzen kurduğu tartışılıyor, konuşuluyor. Hem hazinenin hem maliyenin başına damadını koyarsan dünya finans çevrelerinde bu şüphe ile bakılan bir konu olur. Zaten öyle oldu, şuanda Türkiye tarihinin en yüksek faizli parasını kullanıyor. Neredeyse uluslararası piyasalarda kendi rakamlarına göre tefeci eline düşmüş bir haldeyiz. Çok yüksek faizlerle para kullanıyoruz. Vatandaş bundan banane diyor, seni çok ilgilendiriyor çünkü sen ödüyorsun o parayı. Vergilerinle sen ödüyorsun, senin lokman küçülüyor, senin hayat alanın daralıyor. Böyle bir şartlar içerisinde vatandaşın imdadına, açız feryadına cevap veremeyen siyasal iktidar tüm bu gerçeklerin konuşulmasını istemiyor, bu işin üzerini bir şalla örterek, bugünkü mahalli seçimi savaş tamtamlarının çaldığı bir havaya sokarak, bu gerçeklerin konuşulmasından kaçıyor" dedi.

SONUCU KARARSIZLAR BELİRLEYECEK

Yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri ile ilgili konuşan Aydın, "Büyükşehirlerde hiç bir seçimde olmayacak kadar kararsız seçmen öne çıkıyor. Mesela Düzce'de 29.7 kararsız çıkıyor. Bu kadar kararsız olur mu? Normalde olmaz, bence onlar kararlı ancak korkusundan söyleyemeyenler, ben onları biliyorumki AK Parti'yi sandığa gömecek olan kitle o kararsız kitle. O kararsız kitle sandığa gömecek inşallah. Aynı şey Sakarya için de geçerli. Kocaeli'de de kararsız kitle var. Bu kararsız kitlenin sonucu tayin edeceği bir seçim atmosferinde olduğumuzu düşünüyorum. Ankara ve İstanbul'u kaybettiler onu da söyleyeyim ondan haberiniz olsun. Ankara'da Mansur bey aldı. Adamların çaresizliğini görmüyor musunuz her gün bir taklayla, iftirayla geliyorlar. Ekrem İmamoğlu da tuttu. Müthiş bir yükseliş ile öne geçti. Ben daha da iyi olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz