Büyükşehir Evden Çıkamayan Vatandaşlara Kitap Gönderiyor - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Büyükşehir Evden Çıkamayan Vatandaşlara Kitap Gönderiyor RÖPORTAJ

Büyükşehir Evden Çıkamayan Vatandaşlara Kitap Gönderiyor

Büyükşehir Evden Çıkamayan Vatandaşlara Kitap Gönderiyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, evden çıkamayan vatandaşlara kendi okuduğu kitapları imzalayarak gönderdi.

ADAYORUM

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, evinden çıkamadığı için belediyeden kitap isteyen Recep Amca'ya kitap gönderdi. Yüce, kendisinin okuduğunu ifade ettiği Montaigne'nin Denemeler ve Jack London'un Ademden Önce kitaplarını imzalayarak Recep Amca'ya hediye etti. Yüce ayrıca bu çalışma ile kitap bağış kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Kampanya ise şöyle başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Alo 153 Çözüm Masasını arayan bir vatandaş, 65 yaş üstü olduğunu ve Koronavirüs salgınından dolayı evden çıkamadığını söyleyerek, "Kimsem yok. kitap okumak istiyorum. Belediyeden bu isteğimiz temin edilebilir mi?" diye sordu. 

Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri bu istek sonra Yüce'nin imzaladığı Montaigne'nin Denemeler ve Jack London'un Ademden Önce kitaplarını, Başkan Yüce'nin selamlarını ileterek Recep Amca'ya iletti. Recep Amca ise Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, "Ben vatandaşa örnek olmak istiyorum. Herkes bir kitap alıp okusun istiyorum" dedi. 

Konuyla ilgili konuşan Yüce, "Çok saygıderğer hemşerilerim. Salgın sürecinde vaktimizi okurak değerendirbiliriz. Bende fırsat buldukça okumaya çalıştığım ve okuduğık kitapları Recep Abiye göndermek istiyorum. Sizler de okuduğumuz kitapları evlerinde kalan kardeşlerimize göndermek için Alo 153 Çözüm Masasını arayabilirsiniz. Böylece hep birlilkte bir hizmeti gerçekleştirmiş oluruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesine bu kapsamda kitap bağışlamak ve almak isteyenlerin Alo 153 Çözüm Masası ve www.sakarya.bel.tr adresinden bilgi alabileceği kaydedildi. 

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Elanur Azak15 Mayıs 2020, Cuma - 23.21

Benim 4 yaşında ve 12 yaşında kardeşlerim var onlar için kitap gönderebilirseniz çok mutlu olurlar teşekkür ederiz EKREM YÜCE

Canan akbaş18 Nisan 2020, Cumartesi - 08.15

Benimde 5 yaşında kızım var onun için ve kendim için kitap istiyorum teşekkürler EKREM YÜCE