Büyükşehir Encümen Gündemini Kaldırdı! GÜNCEL

Büyükşehir Encümen Gündemini Kaldırdı!

Büyükşehir Encümen Gündemini Kaldırdı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, uzun zamandır kurumsal web sitesi üzerinden kamuoyuna duyurduğu Belediye Encümen Gündemini kısa süre önce kaldırdı.

ADAYORUM

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin kurumsal web sitesinde, şehrin en önemli gündem maddelerinin görüşüldüğü Belediye Encümeninin gündem maddelerini uzun yıllardan bu yana düzenli olarak yayınlıyordu.

Toplantılar öncesinde gündemle ilgili kamuoyuna duyuru yapılan "Encümen Gündemi" sayfası kısa süre önce kapatıldı.

İlk etapta ana sayfada yer alan "Encümen Gündemi" linkine erişim kısıtlandı. Gündemi öğrenmek için buraya tıklayanlar Meclis Gündemi sayfasına yönlendiriliyordu.

Geçtiğimiz günlerde ise ana sayfada yer alan bu ifade de kaldırıldı.

Geçmiş encümen gündemleri ayrıca kurumsal web sitesinden tamamen kaldırıldı. Encümen Gündemine ulaşmak isteyen kullanıcılar, gündemlere de ulaşamadı.

Yaklaşık 1 ay önce Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili Adayorum.com Editörlerine yapılan açıklamada, sitedeki iyileştirme çalışmaları kapsamında değişiklik yapıldığı ve kısa süre içinde encümen kararlarının yeniden sitede yer alacağı söylenmişti.

Ancak aradan geçen 1 aylık sürede Encümen Gündemi sitede yer almadığı gibi ana sayfadaki ismi de kaldırıldı.

TÜRKİYE'DE DİĞER BELEDİYELER BU KONUDA NE YAPIYOR?

Türkiye'deki diğer belediyelerin encümen gündemlerini yayınlama konusunda değişiklikler bulunuyor. Bazı belediyeler bu gündemleri siteden ilan ederken bazıları ise ilan etme ihtiyacı hissetmiyor.

Encümen gündemlerini sitelerinden ilan etmeyen Kayseri, Konya, Kocaeli gibi AK Partili belediyeler bunun yerine tüm komisyonların toplantı kararlarını ve meclis karar tutanaklarını sitelerinden kamuoyuna duyuruyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde ise kaldırılan Encümen Gündeminin ardından kamuoyuna sadece Meclis Gündemleri duyuruluyor. Diğer belediyelerin aksine meclis karar tutanakları ve komisyon toplantı kararları da resmi sitede yer almıyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz