Büyükşehir Basket Yeniden Kurulabilir - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Büyükşehir Basket Yeniden Kurulabilir SPOR

Büyükşehir Basket Yeniden Kurulabilir

Büyükşehir Basket Yeniden Kurulabilir

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Basketbol Süper Liginde ve Avrupa kupalarında boy gösterdikten sonra ekonomik sebeplerle kapanan SBB Basketbol Takımını yeniden kurmayı gönlünden geçirdiğini söyledi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Adayorum ve Sakaryadantaraf ortak yayınında Safa Polat ile Raif Ugan’ın sorularını cevapladı. Altuğ, Basketbol Süper Liginde ve Avrupa kupalarında boy gösterdikten sonra ekonomik sebeplerle kapanan SBB Basketbol Takımını yeniden kurmayı gönlünden geçirdiğini söyledi.

Altuğ, “Büyükşehir Basketbol güzel bir maceraydı bitti. Belki bir gün yeniden başlarız. Büyükşehir Belediyemizin o dönemki başkanı Zeki Başkanın bir projesiydi. Bize çok destek verdi. Ama son yıl, zaten ben zaten başkanlığı bırakmıştım; seçim dolayısıyla desteği kesti bize. Adaylık süreçleri  sonrasında ise destek tamamen bitti. SBB Basket ile İtalya’da kupa aldık mesela. Ama işi sürdürmedikten sonra önemi yok. Keşke kupa almasaydık da işi sürdürebilseydik” dedi.

Altuğ son olarak şunları söyledi: “Çok ciddi bir tecrübe kazandık bu konuda. Kasım ayında Basketbol Federasyonu seçimleri olacak. Biz onla ilgili bazı çalışmalar yapıyoruz. Liglerin durumu ile ilgili de konuştum birkaç kişi ile. Ligler oynanmamış sayılabilir.  Dolayısıyla sponsorlar eskisi gibi kuvvetli olmayacak. Belki çok daha ucuz paralara bir takım kurulabilir şehirde. Bu benim gönlümden geçiyor. Hem Büyükşehir ve Şehrin büyüğü ile oturup konuşmak lazım. Basketbol Sakarya’da çok sevilmişti. Gönül ister böyle bir organizasyonu yapmak. Bu benim tek başına altından kalkabileceğim bir şey değil.”

İŞTE ALTUĞ'UN O SÖZLERİ

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz