Bu Dizi SAÜ Öğrencilerini Anlatacak GÜNCEL

Bu Dizi SAÜ Öğrencilerini Anlatacak

Bu Dizi SAÜ Öğrencilerini Anlatacak

48 kişilik öğrenci ekibinin çektiği öğrenci yaşamını anlatan "Mavi Durak" dizisi 30 Mart'ta, Youtube üzerinden izleyiciyle buluşacak.

SAÜ Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğrencileri, üniversite hayatını anlatan bir dizi projesine başladı. Oyuncuları, yönetmeni, set ekibi, kurgu ve montajcıları öğrencilerden oluşan 48 kişilik ekip, Serdivan ilçesinde çekimlere başladı. 

Yaklaşık 1 yıldır hazırlık sürecinde olan dizinin yönetmenliğini öğrencilerden Numan Şen, sanat yönetmenliğini Onur Özün, görüntü yönetmenliğini Büşra Koç, yardımcı yönetmenliğini de Bulut Gümüşboğa yapıyor.  

Komedi türü olan internet dizisi, üniversite öğrencilerinin günlük yaşamını anlatacak. Başrollerinde yine öğrencilerden Burak Tutar, Yusuf Yıldırım ve Ali Keleş'in yer alacağı dizi Sakarya'da ilk olacak.

Dizinin ilk bölümü, 30 Mart'ta Youtube'da seyirciyle buluşacak.

Dizinin sponsoru olan ve pek çok sahnenin çekimlerinin yapıldığı Sakarya'nın en büyük öğrenci kenti Ünigarden'ı inşa eden Fixus Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir'de, bu gibi projelerle öğrencilerin sanatsal aktivitelerini desteklemeyi önemsediklerini kaydetti. Özdemir, "Sakarya bir öğrenci kenti. Bizde Fixus olarak inşa ettiğimiz Ünigardeb projemizle öğrenci kenti Sakarya'yı ifade edecek tüm projeleri destekliyoruz" dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz