Bozkurt : Hakem oyun ritmimizi bozdu - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Bozkurt : Hakem oyun ritmimizi bozdu SPOR

Bozkurt : Hakem oyun ritmimizi bozdu

Bozkurt : Hakem oyun ritmimizi bozdu

Sakaryaspor teknik direktörü Serdar Bozkurt, Vanspor maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta Sakaryaspor sahasında Vanspor ile berabere kaldı. 1-1'lik skorla tarafların sahadan ayrıldığı mücadele sonrası Sakaryaspor teknik direktörü Serdar Bozkurt açıklamalarda bulundu.

Bozkurt, maçta çok erken gol yediklerini ifade ederken, "Oyun olarak fena işler yapmıyoruz. Bir kere 3'ncü dakikada golü çok erken yedik. Yaptığımız bireysel hata sonucu. Bu rakibin daha fazla kapanmasına neden oldu. Çok fazla kapanarak çok fazla yarı sahalarına gömüldüler. Geçen hafta bunu Kırklareli'de yaptı." dedi.

İlk yarıda direkten dönen topu hatırlatan Bozkurt, "Biraz daha gol pozisyonuna girmemiz gerekiyor. İlk yarı bunu çok beceremedik. Böyle durumda çok kalabalık olunca kenara inmek lazım orta yapmak lazım. Ama indiğimiz zamanda ortaları yapmadık. Bir kaç tane yaptığımızda da rakip iyi savundu. Yine bir direkten dönen topumuz vardı ilk yarı." ifadelerini kullandı.

Şansız olduklarını söyleyen genç teknik direktör, "İkinci yarıda çocuklara aynı oyunu oynamalarını ve çabuk oynamalarını söyledik. Golü de zamanında bulduk. Bundan sonra da yorgunluklar ortaya çıktı. Giren oyuncular biraz daha ı sunmalarını bekliyordum. Katkıları az oldu. Ama yine de mücadeleleri iyi. Üzerine koymaları gerekiyor. Bir şekilde de bu şansızlığı kıracağız. Yapacak bir şey yok, çocukları tebrik ediyorum." dedi.

Vanspor karşısında sistem değişikliğine giden Serdar Bozkurt, rakibin zafiyetlerinde yararlanmak istediklerini söyledi. Bozkurt, "Sistem olarak 4-3-1-2 çıktık. Aziz biraz daha sahte 9 gibi oynadı. Çünkü kenarda sıkıntı yaşıyorlardı. Aziz'i bir sağa bir sola gönderdik. İlk yarı bir kaç pozisyonda etkili oldu.

İkinci yarı tamamen kenara attık. Beklerinde sorun vardı. Bunda zaman zaman başarılı olduk. Ama yapacak bir şey yok önümüze bakarak çalışmalara devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

İyi bir rakiple oynadıklarını ve Vanspor'un ligde 2'nci sırada olduğunu hatırlatan Sakaryaspor'un hocası, "Çocukların iyi niyeti çok iyi. Konsantrasyonları çok yüksek, mücadeleleri çok iyi. Topu kaptırdığımız yerlerde önde baskılar iyi. Tabi rakipte bu ligin ikinci takımı. Onlarda Eyüp'le puan farkını düşürmüştü. Bu maçı almak için geldiler ama fazla kapandılar. Puanlar paylaşıldı." dedi.

Son olarak maçın hakemi Hasan Avcı'nın yönetimi de eleştiren Serdar Bozkurt, "Oyunun ritmini bozuyorlar. Biz bir hız kazanıyoruz. Bir baskı yaptırıyoruz biraz gücümüzde oluşmaya başladı bu konuda. Ama hiç olmayacak pozisyonda faul çalıyorlar. Mesela son dakika hiç bir şey yok orada faul çalması oyun içerisinde ister istemez oyuncuların psikolojini bozuyor.

Bir emek sarf ederek oraya gidiliyor. Bir top kapılarak pozisyon üretilecek orada 3-4 tane hatalı karar verdiği kanaatindeyim. Ama sonucu kesinlikle ona yormamak gerekiyor. Biz kendimizi geliştirerek üretken olmamız gerekiyor." şeklinde açıklamalarını tamamladı.

(spor264)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz