BMC SÖZ VERDİ: BU HAFTA AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ GÜNCEL

BMC SÖZ VERDİ: BU HAFTA AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ

BMC SÖZ VERDİ: BU HAFTA AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ

Akyazı ilçesinde, kendi adını taşıyan Kenan Sofuoğlu Pisti'nde Dünya Superbike Şampiyonası'na hazırlanan milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu'nun son antrenmanına katılan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sakaryaspor’un sponsonluk konusuna da

Seçimlerden önce gençlerin kendisinden Sakaryaspor'a destek istediğini belirten Sofuoğlu, şunları kaydetti:

"Ben de elimden geleni yapacağımı dile getirmiştim. Bu anlamda da birçok kapıyı çaldık, en son BMC ile görüştük ve bu konuda destek sözü aldık.

Esasında geçen hafta onlar bir yönetim kurulu toplantısı yapacaklardı ve buradan da resmi kararı çıkaracaklardı ama toplantı bu haftaya ertelendi. Bu hafta umut ediyorum ki yönetim kurulu toplanırsa sponsorluğu resmi olarak çıkaracağız. Bunun sözü BMC tarafından bize verildi ama resmi olarak çıkmasını bekliyoruz."

Sofuoğlu, bu sponsorluğun Sakaryaspor'un mali sıkıntılarını bir nebze çözeceğine işaret ederek, "Ancak daha büyük sponsorluk bekliyoruz. İnanıyorum ki Sakaryaspor'un bu sezon şampiyonluğuyla beraber sponsorluk bütçesini büyütüp Sakaryaspor'u üst liglere taşımayı hayal ediyoruz.

BMC ile konuştuğumuzda da hedefimiz birdi. O da 'Sakaryaspor'a para verelim de sözümüzü yerine getirelim, sponsor olduk.' değil derdimiz, Sakaryaspor'u gelecekte üst liglere taşıyacak yatırım yapmak." değerlendirmesinde bulundu.

Sponsorlukla takımın güçleneceğine ve üst liglere çıkacağına inandığını dile getiren Sofuoğlu, şirketlerden sponsorluğu almak için bir süreç gerektiğini kaydetti.

Sofuoğlu, sponsorluğun gerçekleşeceğine inandığını belirterek, "Milletvekili olarak elimden geldiği kadarıyla farklı konularda, spor konusunda özellikle mücadelemi veriyorum. Güzel şeyler de başardık çok şükür. Başarmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz