Belediye başkanlarını tek tek izleyecek SİYASET

Belediye başkanlarını tek tek izleyecek

Belediye başkanlarını tek tek izleyecek

AK Parti tarafından dijital ortamda kurulan yeni takip sistemi için veri girişine başlandı. Belediye başkanlarını bizzat izleyecek AK Parti'nin yeni kurduğu dijital sistem faaliyete geçti.

AK Parti'li belediye başkanları buradan adım adım takip edilecek ve vaatleri ile sürdürdükleri faaliyetlere göre karne çıkarılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanları bizzat takip edecek.

AK Parti'li belediye başkanlarının vaatleri ve sürdürdükleri faaliyetlerinin adım adım takip edildiği sistemle başkanların karnesi çıkarılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı toplantıda AK Parti'li belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceğini belirtirken AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, AK Parti Belediye başkanlarını "Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi" ile takibe aldı. Dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri girmeye başladı.

Sistem üzerinden projelerinin uygunluğu, maliyeti, bölge halkının istek ve beklentilerini karşılayıp karşılamadığı, yapımı aşamasında gerçekleştirilen adımları, projenin zamanında tamamlanıp tamamlanmadığı gibi adımlar takip edilen başlıklar arasında olacak.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; AKP'li belediyelerin sistem üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik manifestodaki başlıklara uyup uymadıklarına da bakılacak. Sistemle belediyelerin bütçe kullanım süreçleri denetlenebilecek.

Belediye başkanlarının eksik ya da hatalı uygulamaları buradan takip edilerek anında uyarılacak. Atılan bütün adımlar AKP Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından takip edilmiş olacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz