BEHLÜL BAYRAK: BU YATIRIM SAKARYA’YA GELMELİ - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
BEHLÜL BAYRAK: BU YATIRIM SAKARYA’YA GELMELİ EKONOMİ

BEHLÜL BAYRAK: BU YATIRIM SAKARYA’YA GELMELİ

BEHLÜL BAYRAK: BU YATIRIM SAKARYA’YA GELMELİ

Çinli telefon şirketleri Samsung ve Oppo’nun Türkiye’de yatırım yapacağı haberi SATSO Meclisi’nde gündem oldu. Bayrak, istihdam sağlayacak bu yatırımın Sakarya’ya gelmesi için çalışma yapılmalı diyerek çağrıda bulundu.

ADAYORUM

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında gerçekleştirilen SATSO Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısında meclis üyeleri ekonomi, ülke ve şehir gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Aylık Faaliyetlerinin Değerlendirmesi bölümünde söz alan 31. Meslek Komitesi (Bilişim ve Telekomünikasyon) Üyesi Behlül Bayrak Çinli telefon şirketinin Türkiye’de üretim tesisi açmaya karar verdiğini buna benzer yatırımlara Sakarya’nın ev sahibi olması için girişimlerde bulunulması gerektiğini söyledi.

SATSO 31. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Bayrak yaptığı konuşmada; “Sektörümüzde tüketici hakem heyetlerinin aleyhimize kararları devam ediyor. Çok küçük meblağlar için bile büyük yaptırımlar uygulanıyor. İthalattaki en büyük cari açığın ikinci sırasında cep telefonları var. Cep telefonu üretimine ağırlık vermemiz gerekiyor ve yakın zamanda bir Çinli telefon şirketi ülkemizde üretim tesisi açmaya karar verdi. Bunun gibi benzer yatırımların da geleceğini duyuyoruz ve Sakarya’nın bu yatırımlara ev sahibi olması için girişimlerde bulunmamız gerekiyor." dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz