YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI… - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Bedia YILMAZ

Bedia YILMAZ

bediayilmaz54@hotmail.com

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI…

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI…

Bedia YILMAZ

Her sene olduğu gibi bu sene de yeni eğitim yılı için hafiften telaşlı, bolca heyecanlı, kimileri açısından mutlu, kimileri açısından meraklı, güzel bir başlangıç yaptık. Bazı çocuklarımız mini mini birlerin sırasını doldururken, birçok çocuğumuz da bir üst sınıfa geçerek yeni yerlerine oturdu.

Ben de Pazartesi günü manevi kardeşlerimi okula götürdüm. Minik kızlardaki heyecanı anlatmam mümkün değil. Boncuk boncuk gözlerinde yeninin ve merakın ışıltısını gördüm. İçlerinde okul özleminin heyecanıyla sıralarına geçmelerini izledim, uzun uzun. Öğretmenlerine, arkadaşlarına, etrafına özlemle baktıklarını gördüm. Gökyüzündeki güneş de, ağaç yapraklarındaki rüzgar da, okul bahçesindeki atmosfer de çocukların hislerini destekliyordu. Günün enerjisi hem eğitmenlere hem de öğrencilere geçmişti. Harika bir duyguydu.

Okul saati bitince tüm öğrenciler evlerine döndü. Benim kardeşlerim de eve geldi tabii. İlk gün yaşadıklarını bir bir anlattılar. Dikkatimi çeken birkaç güzel nokta vardı, onları aktarmak istiyorum;

Her öğretmen ihtiyaçlarını bildirmiş. Çizgili defter mi alınacak, kareli defter mi, söylemişler. Öğretmenlerinden bir tanesi 'geçen seneden kalan defterleri kullanabilirsiniz. Abinizden, ablanızdan defter kaldıysa önce onları kullanın. Birkaç sayfa yazılmış defterleri atıyorsunuz, yazık oluyor. Sınıfta kaç kişisiniz. Hepiniz 3 er sayfa yazılmış defteri atsanız toplamda bir sürü defter olur! Hem paraya yazık hem de ağaçlara..." diyerek harika bir açıklama yapmış.

Öyle mutlu oldum ki anlatamam. Bu ince düşünce hem çocuk için harika bir tecrübe hem de doğa için harika bir destek. Geri dönüşüm olayının kanlı-canlı örneği. Anlatarak böyle güzel yerleşmezdi yavruların gönlüne. Öte yandan hem ailelerin cebini rahatlatan hem de doğaya can katan bir davranış. Çok mutlu oldum ben. O güzel yürekli öğretmeni can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Güzel yürekli öğretmenlerimize güç, kuvvet diliyorum. İşleri kolaylaşsın, enerjiler bol olsun ki taptaze yavruların tertemiz yüreklerine böyle hassasiyetler işlesinler.

Taptaze yavrulara azim, başarı, istek diliyorum ki, kendilerine güzel ve yararlı bilgiler toplasınlar, içlerine yerleştirsinler.

Tabii ki aileleri es geçmemeli. Onlara da kolaylık ve sabır diliyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılı hepimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Neşe ve bilgiyle dolsun.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

SakinOlun16 Eylül 2019, Pazartesi - 07.39

Bedia hanım, çocukların aynı heyecanı ikinci hafta için sürdüremediklerine kefilim iki çocuk annesi olarak.

Yazarlar