BAYRAM SONRASI ULAŞIMA TOPLU ZAM! EKONOMİ

BAYRAM SONRASI ULAŞIMA TOPLU ZAM!

BAYRAM SONRASI ULAŞIMA TOPLU ZAM!

Şehir içinde ulaşıma bayram sonrası yüzde 20'e varan zam geliyor. Sakarya Esnaf Odaları Birliği fiyatlara yaklaşık 2 yıldır zam yapılmadığına dikkat çekerek: “Bu zam kaçınılmazdı. Yani gerekliydi.” dediler…

Adapazarı şehir içinde toplu taşımacılığa bayram sonrası zam geliyor. Haberlisin.com'un gündeme getirdiğine göre Zam oranı belediye otobüsleri, halk otobüsleri dolmuş taksi ve minibüslerde yüzde 20'yi geçecek. Uygulamanın Kurban Bayramı sonrasında başlaması bekleniyor.

Alınan bilgilere göre Sakarya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (SESOB) geçtiğimiz günlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesine zam isteğiyle başvuruda bulundu. SESOB son iki yılda akaryakıt, ve diğer girdilere gelen zamları işaret ederek yaklaşık yüzde 20 oranında zam talep etti. Bu zam talebini değerlendiren büyükşehir belediyesi de zammı verdi.

SESOB'un bir üst düzey yetkilisi zamla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Yaklaşık 2 yıl önce aldığımız fiyat tarifesini uyguluyoruz. Bu süre içerisinde her şeye zam geldi. Bizde bu nedenle dolmuş ve halk otobüsü esnaflarından gelen talep üzerine fiyat güncellemesi yeni fiyat ayarlaması talebinde bulunduk. Kabul edildi bayram sonrasında da güncel fiyatlar uygulanmaya başlanacak.” dedi.

Aynı yetkili zamlı uygulamanın sadece dolmuş minibüs otobüs ve minibüslerle birlikte belediye otobüslerinde de uygulanacağını söyledi.

(Hakan Turhan/Medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz