Abay: Ahlaki ve manevi değerlerimize dönmeliyiz - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Abay: Ahlaki ve manevi değerlerimize dönmeliyiz SİYASET

Abay: Ahlaki ve manevi değerlerimize dönmeliyiz

Abay: Ahlaki ve manevi değerlerimize dönmeliyiz

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, yazılı basın açıklamasında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kırıkkale'de kızının gözü önünde eşi tarafından hunharca katledilen Emine Bulut olayına değinen Abay, "Burada canımızı yakan diğer bir durum ise olaya müdahale edeceklerine seyirci kalanlar oldu.

Bir kısmı da olayı telefonlarına kaydettiler. Bu ne kadar duyarsızlaştığımızın açık fotoğrafıdır. Biz nerede bir mazlum varsa yardım etmeye koşan bir milletiz. Böyle bir olayın üzerinde çok düşünmemiz gerektiğini ortaya koyuyor." dedi.

KADIN CİNAYETLERİ'NDE ABD VE BATI ZİRVEDE

İl Başkanı Fahrettin Abay, böyle olayların toplumun ne kadar bir infial içinde olduğunu gösterdiğini işaret ederek, dizilerle aile kurumunun kasten tahrip edildiğinin altını çizdi. Abay, "Bunlar tesadüfen olmaz. Kadın cinayetlerinin en büyük sebebi aile mefhumunda yaşanan çatlaklardan kaynaklanıyor.

Bunun en büyük nedeni Batı menşei çözümler aranmasından kaynaklanıyor. Batı'da aile mefhumu ortadan kalkmış vaziyette. Türkiye en fazla kadın cinayetinin işlendiği ülkeler listesine girmiyor bile, ancak zirvede ABD gibi Batılı ülkeler var. Ülkemizdeki bu rakamı da küçümseyemeyiz.

Batı'ya özenemeyiz. Bu rakamlar Batı'da çok kötü durumda. Biz toplumda yaşanan bozukluğu düzeltmek istiyorsak kendi ahlaki ve manevi değerlerimiz üzerinden düzeltmemiz gerekiyor. Bu gidişattan biz ancak kendi öz değerlerimize dönersek kurtuluruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz