Başkan açıkladı: Akyazı'da dudak uçuklatan borç! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Başkan açıkladı: Akyazı'da dudak uçuklatan borç! SİYASET

Başkan açıkladı: Akyazı'da dudak uçuklatan borç!

Başkan açıkladı: Akyazı'da dudak uçuklatan borç!

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, belediyenin ve AK Belde AŞ'nin toplam borcunu açıkladı. Borç 85 milyon lira.

Akyazı Belediyesi Haziran Ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Bilal Soykan başkanlığında toplandı.

Sayımın ardından gündem dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi belediye Meclis üyesi Furkan Çakıroğlu konuşmasında: "Vatandaşlar dışarıda bizlere soruyorlar belediyenin ve AK Belde A.Ş.'nin ne kadar borcu var diye. Biz seçim çalışmalarında da söz vermiştik toplam borçlar açıklanacak diye ve süreç biraz Ramazan ayı ve tebrik ziyaretleri nedeniyle uzadı. Sayın başkanın borçlarla ilgili ve işçi çıkartılmaları ile ilgili sizden açıklama bekliyoruz" dedi.

Belediye başkanı Bilal Soykan "Seçimlerde vatandaşlara söz verdiğimiz gibi her şey şeffaf olacak ve tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracağız. Tebrik ziyaretleri Ramazan ayı ve Ankara'daki yoğun toplantı gündemin den dolayı süreç biraz uzadı. Akyazı belediyesi bünyesinde toplam 65 Milyon borç var.

Ayrıca belediyemize bağlı şirketimiz AK Belde A.Ş. üzerinde 20 Milyon borç var yani toplam borçlarımız 85 Milyon civarında. Fakat AK Belde A.Ş. üzerine 15 Adet üzerinde ipotek bulunan daireler de ve var.

Borçların yanı sıra işçi çıkartacağımızı seçim çalışmalarında da söylemiştik. Şuana kadar toplam da 21 arkadaşımızla yollarımızı ayırdı ve bu süreçte daha işçi çıkartımları devam edecek. Bu sayı 30 olur 40 olur bilemeyiz. Şuan AK Belde A.Ş. üzerinden hiçbir işlem yapamıyoruz borçlarından dolayı ilerleyen süreçte bu borçların vergi borçlanmalarını ödeyerek en azından ihaleye girebilmesini sağlayarak kendi borçlarını ödemeye çalışacağız" dedi.

Öte yandan Başkan Bilal Soykan işçi çıkarımlarında bizlere kırılmalar olmasın belediye personelinde çok fazla sayı var ve yollarımızı ayıracağız dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Selo12 Haziran 2019, Çarşamba - 00.06

Yaa Bilal Baskan,sen belediye başkanı olacagin bu ilçeye bu kadarmi duyarsizdin.Hayirlisi olsun.