Bahçeli'den Tank Palet tepkisi: Yalancılığın daniskası SİYASET

Bahçeli'den Tank Palet tepkisi: Yalancılığın daniskası

Bahçeli'den Tank Palet tepkisi: Yalancılığın daniskası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, özelleştirme kararı ile Tnk Palet Fabrikasının satıldığını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Kırıkkale Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında miting yaptı. 

Burada vatandaşlara hitap eden Bahçeli, Tank Palet Fabrikasının (1. Ana Bakım Komutanlığı) özelleştirme kararı ile ilgili dikakt çeken açıklamalar yaptı. 

Bahçeli, 20 Aralık 2018'de Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla özelleştirilen Tank Palet Fabrikasının satılmadığını, işletme hakkının 25 yıllığına devredildiğini söyledi. 

Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine yanıt veren Bahçeli, şöyle konuştu: 

YAŞAN RUHUNA İŞLEMİŞ

"Kılıçdaroğlu tek ayaküstünde bin yalan söylüyor. Zira yalan ruhuna işlemiş, zihni melekelerini istila etmiş. Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikasının satıldığını söylüyor, yalan. Ortada satış falan yokken var diyor, yalan. Bir başka ülkenin ordusuna verildiğini söylüyor, yalan.

Trump'a tepki göstermediğimizi söylüyor, yalan. Sandık ittifakından bahsediyor, demokrasi güçlerinden söz ediyor, tamamen uydurma, bütünüyle hayal mahsulü. Kılıçdaroğlu'na soruyorum: Yabancı güçlerden silah alsak daha mı iyiydi? Savunma sanayinde yerlilik ve millik oranının yüzde 68'e çıkması mı seni üzüyor, bu mu uykularını kaçırıyor? Ülke kaynaklarının verimli kullanılması seni huzursuz mu ediyor? 

YALANCILIĞIN DANİSKASI

Bir defa Sakarya'da kurulu bulunan ve Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne ait olan Tank-Palet Fabrikası satılmadı, yalnızca işletme hakkı 25 yıllığına devredildi. Satış yokken var diye çığlık atmak yalancılığın daniskasıdır.

Kılıçdaroğlu ve zillet ortaklarına baksak, yabancıların eline avucuna mahkum olmamız kaçınılmazdır. Aziz Atatürk manda ve himayeye hasımdı. Bugünün CHP'si manda ve himaye hayranı. Aziz Atatürk tam bağımsızlık yanlısı idi. Bugünün CHP'si tutsaklığa meraklı. Aziz Atatürk emperyalizmin amansız düşmanıydı. Bugünün CHP'si emperyalizmin taşeronu. Şunu biliniz ki, aziz Atatürk yerinden kalksa bunların alayını müstevlilerle birlikte kovalar, yakaladığı yerde de denize dökerdi." 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz