TIRNAKLARINIZ DA SİZİN PARÇANIZ, CİDDİYE ALIN! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Azize Ceren KÖKSAL

Azize Ceren KÖKSAL

avcuazize@gmail.com

TIRNAKLARINIZ DA SİZİN PARÇANIZ, CİDDİYE ALIN!

TIRNAKLARINIZ DA SİZİN PARÇANIZ, CİDDİYE ALIN!

Azize Ceren KÖKSAL

İster kadın olun ister erkek. “Fiziksel güzellik önemli değil, önemli olan içi güzel olsun yeter” denilir halk arasında. Aslında durum pekte öyle değildir tabi…

-Birini ilk gördüğünüz an neye dikkat edersiniz?

Sizce de vücut ve giyim temizliği önemli değil mi cidden?

Tırnaklar insanların temizliğini gösteren en nadide parçadır.

Düşünün biriyle ilk kez tanışıyorsunuz ve tokalaşacaksınız. Tırnaklarınızın bakımsız ve kirli olması sizi ve karşınızdakini itici kılacaktır.

Korkmayın! Tırnak bakımı için dünyanın parasını kuaförlere yatırmanıza gerek yok.

Evde tırnak bakımı yapmak çok kolay.

Törpü tırnaklarınızın en iyi arkadaşıdır. “Tırnak makası varken ne gerek var törpüye” demeyin.

“Size tırnak makası kullanmayın” demiyorum…

Tırnak bakımı yapmak sizlere eziyet olmayacak aksine rahatça TV izlerken bile bakım yapabileceğiniz mini bir bilgi sunuyorum.

“Tırnaklarınızı ılık ve kremli suyla biraz yumuşatıp ardından tırnak makasıyla istediğiniz uzunlukta kesin. Daha sonra törpü yardımıyla şekillendirip düzenli uzamasını sağlayın. Kesim ve törpü işlemi bittikten sonra limonlu suda tırnaklarınızı bekletip durulayın. Dilerseniz bekletmeden limonla tırnaklarınızı ovalayarak yıkayabilirsiniz. Nemlendiricili kreminizle ellerinize masaj yapıp bakımlı, temiz el ve tırnaklara sahip olabilirsiniz. Eğer bakımın ardından oje sürmek istiyorsanız tırnaklarınızdaki kremleri kurulamalısınız aksi halde ojeniz güzel olmaz.”

KENDİNİZ Mİ MANİKÜR MÜ?

İmkânınız varsa düzenli olarak maniküre gitmek tırnaklarınız için rahatlatıcı olacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detay var: İyi bir manikürcü ve iyi dezenfekte edilmiş manikür malzemeleri…

Mümkünse manikürcünüze siz oradayken bir kez daha dezenfekte makinasını kullanmasını rica ediniz. Zira enfeksiyon kapabilir, olası bir kanama bir önceki müşteriden kaynaklanan hepatit B ve kan yoluyla bulaşan pek çok hastalığa yol açabilir.

 Temizliğine güvendiğiniz bir manikürcünüz varsa harika fakat sadece temizlik yeterli değil bir de iyi bir manikürcüye sahip olmalısınız. Kötü yapılan bir manikür tırnaklarınızda şekil bozukluğuna sahip olabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız cildiye doktorundan yardım isteyin onlar size uygun bir bakımı tavsiye edecektir.

RENGÂRENK TIRNAKLAR…

Giysilerimizin rengine, o günkü ruh halimize göre renkli ojeler sürmeye bayılırız. Sonrasında ojeyi temizlemek, kullanılan renkten kaynaklı belaya dönüşebilir!

Özellikle özel günlerde kırmızı, siyah gibi çarpıcı renkler çok şık gösterir tırnaklarımızı. Fakat temizlik işlemi sırasında minik kötü lekeler bırakır. İşte bunu yaşamamak için ana renginizi sürmeden önce zemine bir kat parlatıcı sürmelisiniz. Şimdi temizlik çok daha kolay…

EYVAH! ASETONUM BİTMİŞ...

Ojeniz çok kötü durumda ve asetonunuz bitti. Telaşlanmayın sprey deodorantınız kurtarıcınız... Deodorantınızı tırnağın üzerine sıkıp pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

İlk buluşma ve tanışmalarınızda içiniz elleriniz kadar pamuksu olsun…

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yazarlar