Ayhan Sefer Üstün 70 kişilik kurucu listesinde - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Ayhan Sefer Üstün 70 kişilik kurucu listesinde SİYASET

Ayhan Sefer Üstün 70 kişilik kurucu listesinde

Ayhan Sefer Üstün 70 kişilik kurucu listesinde

AK Parti’den istifa eden eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni partiyi ne zaman kuracağı merak edilirken, Davutoğlu’nun partisinde yer alacak isimler de son dakika belli oldu.Kurucular listesinde beklenildiği gibi A.Sefer Üstün'de yer al

AK Parti’den istifa eden eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni partiyi ne zaman kuracağı merak edilirken, Davutoğlu’nun partisinde yer alacak isimler de son dakika belli oldu.Kurucular listesinde beklenildiği gibi A.Sefer Üstün'de yer aldı.

AK Parti’den istifa eden eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni partiyi ne zaman kuracağı merak edilirken, Davutoğlu’nun partisinde yer alacak isimler de son dakika belli oldu. 70 kişilik kurucular kurulu listesine Yeni Akit ulaştı. İşte Ahmet Davutoğlu’nun partisi kurucular kurulu listesi son dakika kimler yer aldı. ahmet davutoğlunun partisinin ismi ne? İşte Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisinde yer alacak isimler. 

AK Parti iktidarı döneminde Dışişleri Bakanı AK Parti Genel Başkanı ve başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz aylarda AK Parti’den istifa etmişti. Uzun süredir yeni parti kurma çalışmalarını yürüten Davutoğlu ve ekibi yeni partiyi en kısa sürede kuracak. Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide kimlerin yer alacağı da merak konusuydu.

YeniAkit’in edindiği bilgilere göre, Ahmet Davutoğlu, bu ay sonunda yeni partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verecek. Davutoğlu’nun genel başkan olacağı yeni partinin kurucu yönetiminde kimlerin yer alacağı büyük oranda netleşti.

Yaklaşık 70 kişinin yer aldığı kurucu listesinde 15 ismin kadın olduğu belirtildi. Ahmet Davutoğlu’nun vefa ilkesini gözeterek zorlu mücadele sırasında kendisini yalnız bırakmayanları kurucular kuruluna taşıdı.

 Ahmet Davutoğlu’nun partisi kurucular kurulu listesinde Ak Parti'den 4 dönem Sakarya Milletvekilliği yapan Ayhan Sefer Üstün 'de yer aldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz