ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ İÇİP KONTROLDEN GEÇMİŞLER: KORONA ÇIKTI! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ İÇİP KONTROLDEN GEÇMİŞLER: KORONA ÇIKTI! GÜNCEL

ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ İÇİP KONTROLDEN GEÇMİŞLER: KORONA ÇIKTI!

ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ İÇİP KONTROLDEN GEÇMİŞLER: KORONA ÇIKTI!

Türk vatandaşı bir grup geçtiğimiz günlerde önce İstanbul'a daha sonrada Sakarya'ya geldi. İçlerinden biri fenalaşınca gerçek ortaya çıktı.

Yapılan filyasyon çalışması sonrasında 4 hasta Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınırken 5 pozitif hasta da evlerinde karantina altına alındı.

Bir süre önce Kazakistan'dan tarifeli uçakla önce İstanbul'a daha sonrada Sakarya'ya gelen içlerinde öğrenci ve işçi ve ailelerinin bulunduğu gruptan bir kişi semptomlar göstererek hastaneye gelince şehirde büyük bir tehlike çok fazla yayılmadan önlendi.

Edinilen bilgilere göre; Bir süre önce Kazakistan'dan yola çıkan grup uçakla İstanbul'a geldi. Kazakistan'da ve İstanbul'da yapılan ateş ölçümlerinden geçebilmek için ateş düşürücü aldığı ortaya çıkan şahıs Sakarya'ya geldiğinde fenalaştı.

Semptomları koronayla uyuşmamasına rağmen Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarının titiz davranışı sayesinde kendisine test uygulanan şahısın sonuçları pozitif çıktı.

Şahısla yapılan filyasyon çalışmaları esnasında Kazakistan'dan gelirken de ateşlendiği ve ateş düşürücü alarak ateşini normal düzeylere çekerek hava limanlarındaki kontrollerden geçtiği anlaşıldı.

Yapılan filyasyon çalışmalarında şahsın Kazakistan'dan gurup halinde Sakarya'ya geldiği anlaşıldı.

Hemen harekete geçen filyasyon ekipleri teyite muhtaç bilgilere göre 7 Türk vatandaşında koronavirüs tespit etti. Şahıslardan birinin ise semptomları taşımasına rağmen ilk testinin pozitif çıkmamasına rağmen karantina altına alındığı öğrenildi.

Korona testleri pozitif çıkan 4 vatandaşın evlerinde 4 tanesinin ise Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karantina ve tedavi altına alındıkları öğrenildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz