Alancuma'daki O Merkez Dünyaya Açılacak - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Alancuma'daki O Merkez Dünyaya Açılacak GÜNCEL

Alancuma'daki O Merkez Dünyaya Açılacak

Alancuma'daki O Merkez Dünyaya Açılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alancuma’da 500 dönümlük alan üzerinde yer alacak Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezini ‘expo’ haline getirip dünyaya açma konusunda bir düşünceleri olduğunu söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Tv264 ekranlarında 20 aylık süreçte yapılan projeler ile ilgili önemli açıklamalar bulundu.

Yüce, “ Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşın ihtiyaç duyduğu her yerde varız. Sakarya’da bir potansiyeli öne çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onlardan biri de tarımsal faaliyetlerimiz.

Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezini expo haline getirmek için bir çalışma yapıyoruz. İnşallah bir bu uygulama merkezimizi expo haline çevirerek dünyaya açmayı planlıyoruz.” Diye konuştu.

Gençler tarıma özendirilecek
Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi ile tarımsal kalkınma hamlelerine yeni bir proje daha eklediklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi projemizle ile ilgili çalışmalarımızı değerlendirdik. Çalışmalarına en kısa sürede başlayacağımız proje ile hem öğrencilerimize tarım ve hayvancılık konusunda bilgiler sunacak hem de tarım alanında şehrimizde çalışan herkesi daha fazla bilgi sahibi, alanında profesyonel kişiler haline getireceğiz. Gençlerimize tarımı özendireceğimiz projede seyir terasları, sanal gözlüklerle hayvan bakışları, tarımın tarihi, gözlem kulesi ve birçok sosyal donatı alanı yer alacak. Projede yer alacak konferans ve dijital eğitim merkezinde ise eğitim faaliyetleri gerçekleştirebileceğiz” dedi.

Tarımsal kalkınmanın en önemli projelerinden
100 dönümü mera olmak üzere Alancuma’da toplam 500 dönümlük alanda gerçekleştirilecek projeyle ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Ekrem Yüce, “Projemizin içerisinde geleneksel köy evleri yer alacak. 7 bölgeye ait mimarileriyle inşa edilecek köy evleri ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde kullanılacak. Tarımsal kalkınma hamlemizin en önemli projelerinden biri olan Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi’mizde ayrıca tarım ve bioçeşitlilik müzesi, sera, botanik bahçe, açık hava tiyatrosu, uygulamalı eğitim veren bir labirent, tıbbı ve aromatik bitkiler bahçesi, at haraları ile manej ve özel köpek eğitim alanı yer alacak. Şehrimize tarım alanında farklılık katacağını düşündüğümüz proje ile çiftçilerimize profesyonel anlamda yardımcı olacağız hem de genç neslin tarımla buluşmasına aracı olacağız” dedi

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz