AK Parti'nin Buluştuğu Toplantıdan Notlar - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
AK Parti'nin Buluştuğu Toplantıdan Notlar SİYASET

AK Parti'nin Buluştuğu Toplantıdan Notlar

AK Parti'nin Buluştuğu Toplantıdan Notlar

AK Parti'nin Sakarya'daki Milletvekilleri, İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanının katıldığı toplantının öne çıkan notları.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, partisinin milletvekilleri, İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile basın mensuplarının karşısına çıktı. Düzenlenen kahvaltı programına Yavuz’un dışında AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce katıldı.

İŞTE TOPLANTIDAN ÖNE ÇIKAN DETAYLAR

-Pazar sabahı saat 11.00'de Elegante Restoran'dan düzenlenen kahvaltıya basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.

-Toplantı yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

-Toplantıya vekiller tam kadro katıldı.

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sağlık hakkında 2002 yılından beri yapılanları anlatırken sağlık alanındaki yatırımlara girmeden önce "Dün manşetleri süsleyen sağlık haberleri" ifadesini kullandı. Yavuz'un bu ifadesinin Sakarya .Valisi Ahmet Hamdi Nayır'ın "Sağlık İyi Durumda Değil" sözlerine yönelik sarf edildiği tahmin edildi.

-Yavuz basın mensuplarına 2002'den beri devam eden yatırımları bir slayt eşliğinde anlattı.

-Ali İhsan Yavuz ve Kenan Sofuoğlu'nun Sakaryaspor hakkındaki çıkışları oldukça dikkat çekti. 

-AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun duygusal konuşması oldukça dikkat çekti. Sofuoğlu, siyaseti bu dönem bırakacağını açıkladı.

-Ali İhsan Yavuz, bir süre önce medya konusunda bir çalışma yapmak istediğini ancak daha sonra bunun kendi işi olmadığı için vazgeçtiğini ifade ederek, "Milletvekilliğinden sonra bir gazetede köşe yazmak isterim" diye konuştu.

-Yavuz'un en ilginç sözlerinden birisi ise,kendisine sorulan bir soruya verdiği "Ben duygularımı bastırmasını öğrenmeden bu üçüncü dönem bitecek siyaseti noktalayacağım" cevabı oldu. Yavuz'un bu sözleri, 3 dönem kuralının ardından siyaseti bırakacak mı sorularını akıllara getirdi. 

-AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, pazar sabahlarının aileler ile kahvaltı edilen bir gün olduğunu ifade ederek, "Evdeki eşlerinize ve çocuklarınıza benden selam söyleyin. Onları bırakıp buraya geldiniz" dedi.

-Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, toplantıda bir süredir devam eden ses kısıklığının nedenini de açıkladı. Yüce, "Raylı Sistem çalışmaları için inceleme yaparken ıslandık. O günden beri sesim kısık" dedi. 

-Toplantının sonunda Milletvekilleri basın mensuplarını tek tek uğurladı. 

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz