AK Parti'den BBP'li başkana 'yakınma çalış' uyarısı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
AK Parti'den BBP'li başkana 'yakınma çalış' uyarısı SİYASET

AK Parti'den BBP'li başkana 'yakınma çalış' uyarısı

AK Parti'den BBP'li başkana 'yakınma çalış' uyarısı

Ak Parti Hendek İlçe Başkanlığı, Hendek Belediyesinin borçlarıyla ilgili açıklama yaptı. O açıklamada 'Biz yakınma yerine, seçimde vadedilen projelere başlandığını görmek istiyoruz.'denildi.

Hendek Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından Hendek Belediyesi'nin borçları ilgili basın açıklaması yapıldı.

İşte AK Parti Hendek İlçe Başkanlığı'ndan yapılan o açıklama;

Belediye meclisi toplantısında ve sonrasında medyada yapılan haberler ile belediyemizin borçlu olduğu algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. 

Bu davranış şekli, vatandaşa hizmet etmemek için kaçış yolu arama düşüncesinden gelmektedir.

Bu şekliyle belediyeyi idare edemeyeceklerini veya vatandaşa hizmet edemeyeceğini düşünenler varsa, hizmet edebileceğine inanan bir kişi belediye meclisi içinden başkan seçilebilir.

Mali durumdan bahsederken mal varlıkları, alacaklar ve borçlar birlikte hesap edilir. Fakat yapılan açıklamada maalesef bilinçli olarak bu yapılmamış ve sadece borçlardan söz edilmiştir.

Hendek Belediyesine ait sadece üç adet taşınmazın değeri 60 milyon TL'nin üzerindedir. Hendek Belediyesinin kapalı garajındaki araç miktarı ve çeşitliliği bir çok belediyede bulunmamaktadır. Bu hesabı yaparken araçların değerini, Bayraktepe, Hendek Gençlik Merkezi, Güreş İhtisas kulübü gibi bir çok mal varlığının değeri hesaba kasıtlı olarak dahil edilmemiştir. Hendek Belediyesinin sadece KDV alacağı 29 milyon TL'den fazladır.

Belediye hizmet yeridir, borcun karşılığı ise hizmettir. Mevcut Belediye yönetimi daha ikinci meclis toplantısında 5 milyon TL borçlanmak için yetki almışken, belediyenin borçlu olduğundan şikayet etmesi manidardır. Biz yakınma yerine, seçimde vadedilen projelere başlandığını görmek istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz