Acı Ölüm: Doğumundan Sonra Hayatını Kaybetti GÜNCEL

Acı Ölüm: Doğumundan Sonra Hayatını Kaybetti

Acı Ölüm: Doğumundan Sonra Hayatını Kaybetti

Adapazarı'nda dünyaya getirdiği bebeğine 'Ali' adını veren Burcu İri doğumdan sonra kanaması artması sonucu hayatını kaybetti. Ailenin şikayeti üzerine savcılık soruşturma başlattı.

Sakarya Valiliği'nde çalışan Kemal İri(34) ile Burcu İri(31) çiftinin dün sabaha karşı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlıklı bir erkek çocukları dünyaya geldi. Doğumun ardından yeni doğan polikliniğine alınan Burcu İri, 5 saat sonra kanamasının artması sonucu fenalaştı. İddiaya göre kanamasının başladığını defalarca sağlık personellerine belirten Burcu İri, fenalaşmasının ardından acil olarak ameliyata alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Burcu İri doğumdan 5 saat sonra hayatını kaybetti. Eşinin ölüm haberini öğrenen Kemal İri ve yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi.

Hasta yakınlarının hastanenin ihmali olmasından dolayı şikâyetçi oldu. Cumhuriyet savcılığı konu ile ilgili soruşturma başlatırken Burcu İri'nin cenazesi adli tıp kurumunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Dünyaya gelen erkek çocuğunun ismini hayatını kaybeden anne Burcu İri'nin 'Ali' koyduğu belirtildi. Hayatını kaybeden Burcu İri'nin cenazesi Erenler ilçesinde bugün öğle kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz