16 İLÇEDE MECLİS ÜYESİ ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDERİM! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
16 İLÇEDE MECLİS ÜYESİ ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDERİM! RÖPORTAJ

16 İLÇEDE MECLİS ÜYESİ ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDERİM!

16 İLÇEDE MECLİS ÜYESİ ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDERİM!

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, 16 ilçeden de meclis üyesi çıkaracaklarını ifade ederek, “Tüm adaylarımızı örgütlerimiz belirleyecek. 16 ilçenin tamamından meclis üyesi çıkaramazsak istifa ederim!” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır ve İl Yöneticisi Erden Meriç, Adayorum’un yeni ofisine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yeni ofisin hayırlı olması temennisinde bulunan Isır, “Basın mensupları biz siyasetçilerin sesini geniş kitlelere duyurmak adına kritik bir görev üstleniyor. Yerel basın bizim için son derece önemli. Bu açıdan Sakarya’da yayın yapan basın kuruluşlarının hepsine önem veriyoruz. Adayorum.com ailesine yeni yerlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Genel Yayın Müdürü İbrahim Bulut ve Editör Caner Zabun ile görüşen Isır, gündem ve yerel seçim ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu: İşte Isır’ın o açıklamaları…

HALKTA KARŞILIĞI OLAN İSİMLER

“CHP Sakarya’da yerel seçime iyi hazırlanıyor. Emin olun çok iyi adaylarla halkımızın karşısına çıkacağız. Hedefimiz Sakarya’da belediyeler almak. 16 İlçeden de meclis üyesi çıkaracağız. Bu hedefimizde ciddiyiz. Bu dediğimi yapamazsak istifa ederim. Halkta karşılığı olan isimlerle sandığa gideceğiz. Şu an da çok sürpriz isimler öne çıkıyor ama açıklamak için henüz erken.”

ADAYLARIMIZI PARTİLİLER BELİRLEYECEK

“Tüm ilçeler ve büyükşehirde adaylarımızı partililer belirleyecek. Eğilim yoklamaları ve anketlerle birden fazla aday adayı olan bölgelerde adayımızı belirleyip Genel Merkeze bildireceğiz. Kısa süre önce Sakarya’da iki Genel Başkan yardımcımızı ağırladık. Onlar da gerekli incelemelerini yapıp adayları örgütün belirlemesi noktasında bize güç verdiler. Biz partimizde adaylarımızı tabanımızın belirlemesini önemsiyoruz ve böyle de olacak.”

EĞİLİM YOKLAMASINA GEREK OLABİLİR

“Sakarya’nın ilk belediye başkan adayını Sapanca’dan açıkladık. Cengiz Çiçek orada Belediye Başkan Adayımız oldu. Önümüzdeki günlerde yeni yerlerde de adaylarımızı açıklayacağız. Birden fazla adayın olduğu bölgelerde dediğim gibi eğilim yoklaması ve anketlerle adayımızı belirleyeceğiz ancak bir mutabakat ile tek adayın çıktığı bölgelerde adayları hemen açıklamak istiyoruz.”

AYÇA HANIM ADININ GEÇMEMESİNİ İSTEDİ

“Büyükşehir Belediyesi için Engin Özkoç, Adapazarı için ise Ayça Taşkent isimlerini tabanın istediğini dile getirmiştim. İkisi de birbirinden değerli isimler. Ben bu iki bölgede güçlü adayların olmasını istediğim için tabanın bu fikrini dile getirdim. MYK Üyemiz Ayça Hanım beni bu konuda arayarak;

 Adapazarı Belediye Başkanlığı için adını dile getirmemi rica etti ve bu konu kapandı. Engin Bey’de Ankara’da önemli bir görevde bulunuyor. Grup Başkenvekili olarak partimizde ciddi bir görev üstleniyor. Bu açıdan her iki isminde adaylık durumu şu an için söz konusu değil”

ZAFER KAZAN HAYIRLI OLSUN

“Baro Başkanı Zafer Kazan geçtiğimiz hafta beni arayarak aday adaylık başvurusunda bulunacağını iletti. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Zafer Kazan’ın Cumartesi günü Serdivan Belediye Başkanlığı için partimize Cumartesi günü aday adaylığı başvurunda bulunmasını bekliyoruz. Zafer Kazan Baro Başkanlığı yapmış bizim için önemli bir isimdir. Aday adaylık sürecinde elbette son kararımızı örgütümüz verecek”

AK PARTİ BUNU YAPABİLİYOR…

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan isimler var. Adapazarı Belediyesi içinde ona keza isimler dile getiriliyor. Bazı isimler bizlerle de görüşüyor. Büyükşehir ve Adapazarı ilçelerinde tüm kesimlerden oy alabilecek isimleri istiyoruz. Bakın AK Parti sol kesimden de oy getirebilecek isimleri aday gösterebiliyor. Bu konuda illa tabanlarını dayandırdıkları milli görüş ekolünden gelen isimleri aday göstermiyorlar. Buna bizde sıcak bakarız. Partimizde siyaset yapmak isteyen ve halkta karşılığı olan önemli isimlere kapımız açıktır. Böyle isimleri aday göstermek isteriz.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

kadir kandil7 Kasım 2018, Çarşamba - 11.04

adayları partililer belirleyecek diyorsunuz iyi güzel ama ben çok fanatik bir chli olarak buna hiç raslamadım halka yakın lıkta görmedim karapürçekte ikamet ediyorum chp dedinmi sanki bir öcü niye gezsenız halkı bilinçlendirsenız bir güven duygusu oluşsa inanıyorum değişecek ama maalesef lafla olmuyor bunlar