1500 yıllık tarihi sarnıçta göz kamaştıran sergi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
1500 yıllık tarihi sarnıçta göz kamaştıran sergi GÜNCEL

1500 yıllık tarihi sarnıçta göz kamaştıran sergi

1500 yıllık tarihi sarnıçta göz kamaştıran sergi

Farklı tarzların ve disiplinlerin bir araya getirildiği batik, çini, heykel, resim, seramik, minyatür, tezhip ve karışık teknik eserlerin yer aldığı göz kamaştıran sergi, İstanbul Antik Hotel’in 1500 yıllık geç Roma- erken Bizans dönemine ait tarihi doku korunarak günümüze ulaştırılan Antik Cisterna sergi salonunda yapıldı.  

Aralarında Sakarya’dan ressamların da yer aldığı Türkiye’nin farklı şehirlerinden sanatçıların birbirinden ilginç eserlerinin sanatseverlerle buluştuğu serginin küratörlüğünü Sanat Danışmanı Murat Küçükkayalı üstlendi.

Her kesimden küçük büyük çok sayıda sanatseverin beğeniyle takip ettiği sergiler hakkında bilgi veren Küratör Murat Küçükkayalı, büyük emeklerle hazırlanan ve tarihi bir atmosferde sunulan sergilere Sakarya basınının ilgi göstermesinden ayrıca büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, sanata ve sanatçıya verilen değerlerin fazlalığının ülkelerin kalkınmışlığıyla doğru orantılı olduğunu ifade etti.

Tarihi bir mekanda büyük beğeni toplayan ‘Disiplinler Arası Buluşma’ adlı karma sergiye Türkiye'nin farklı şehirlerinden katılan sanatçılar; Güven Araz, Berna Atlıhan, Yasemin Ataker, Ayşen Bayer, Ayşegül Çelik, Hazal Çınar, Zeren Turgay Demir, Nilgün Çiğdem Fidan, K. Muzaffer Gençer, Gül Durmayaz Güdücü, Naz Işıksoy,  Merve Kalsın, Funda Camelmas Mepa, Aysun Meriç, Semra Nak, Şefik Kemal Şimşek, Yonca Tabakoğlu, Serap
Bostancı Tuluk eserleriyle katkı sundular.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz