142 KİŞİLİK İKİNCİ KAFİLE SAKARYA'YA GELDİ - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
142 KİŞİLİK İKİNCİ KAFİLE SAKARYA'YA GELDİ GÜNCEL

142 KİŞİLİK İKİNCİ KAFİLE SAKARYA'YA GELDİ

142 KİŞİLİK İKİNCİ KAFİLE SAKARYA'YA GELDİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında dil kursu için gittikleri Londra'dan ülkeye getirilen aralarında Kaymakam adayları ve ailelerinin bulunduğu 142 kişilik ikinci kafile de şehre ulaştı.

478 kişilik öğrenci grubunun ise sabaha kadar ilimize gelerek yurtlara yerleştirilmesi bekleniyor. Çin'in Wuhan kentinden ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışında yaşayan öğrenci ve vatandaşlar Türkiye'ye getirilmeye devam ediyor.

Dün gece gelen 346 kişilik öğrenci kafilesi, Serdivan Sabahattin Zaim Erkek Öğrenci yurduna yerleştirilmişti…

Bu gece de Londra’dan ülkeye gelen aralarında personel ve Kaymakam adayının bulunduğu 142 Türk vatandaşının yer aldığı ikinci kafile, sağlık kontrolü sonrasında otobüslere binerek polislerinde eşlik ettiği konvoy ile gece saatlerinde şehre ulaştı.

Arif Nihat Asya Öğrenci Yurduna yerleştirilen 142 kişi, 14 gün boyunca karantina altında tutulacak.

Yurtlarda, Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görevli sosyolog ve psikologlar da vatandaşlara destek sunacak.

Polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemlerini sürdürecek. Öte yandan kentteki 3 öğrenci yurdu daha yurt dışından gelecek yolcular için boşaltıldı, odalar dezenfekte edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz